Battlefield 2042’nin Ertelenebileceği Argüman Ediliyor

Artık hangi erteleme haberini yazmıştım, ne vakit yazmıştım, karıştırır hale geldim. Gün geçmiyor ki yeni bir erteleme haberi ya da savı gelmesin. Bugünün dikkat çekebilecek erteleme tezi ise, Battlefield 2042 ile ilgili.

Oyun medyasının tanınan isimlerinden Jeff Grubb, dün Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda “Bu hafta yeni bir erteleme haberi geliyor” demiş, ancak hangi oyun olduğuna değinmemişti. YouTuber Dealer ve Xbox Era müelliflerinden Nick Baker, erteleme argümanlarına bahis olan oyunun Battlefield 2042 olduğunu söylüyorlar.

Tıpkı halde Battlefield ile ilgili içeriden bilgiler alan Tom Henderson da EA içerisinde Battlefield 2042’nin ertelenmesi ile ilgili değerlendirmeler yapılmakta olduğunu ve aylarla değil de haftalarla söz edilebilecek bir ertelemeden bahsedilebileceğini söylüyor; oyunun 2021 sonlarında gelebileceğini duyduğunu belirtiyor yaptığı paylaşımda.

Bir öbür isimden de emsal bir paylaşım gelmiş durumda, Roberto Serrano; GameStop’ın İtalya şubesinin Battlefield 2042’nin çıkış tarihini genelde “placeholder” olarak kullanılan 31 Aralık tarihiyle değiştirdiğini aktarıyor.

Bu kadar çok isim tarafından emsal tezler dillendirilince de ister istemez bu erteleme haberini ciddiye almak durumunda kalıyoruz. Bakalım mevzu ile ilgili EA’den bir açıklama gelecek mi, takipteyiz.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir