Apple, arızalı AirPods Pro’lar için başlattığı ücretsiz değişim programını 1 yıl uzattı

Apple yaklaşık bir yıl önce AirPods Pro‘ların küçük bir kısmında ses sorunları yaşanabileceğini açıklamış ve bu kablosuz kulaklıklar için ücretsiz değişim programı başlattığını duyurmuştu.

Şirket arızalı AirPods Pro’lara yönelik ücretsiz değişim programını iki yıldan üç yıla çıkardı. Kablosuz kulaklık sahipleri artık satın alma tarihinden itibaren üç yıl içinde ücretsiz değişim talep edebilecekler.

Hangi cihazları kapsıyor?

Apple söz konusu sorunların Ekim 2020‘den önce üretilen AirPods Pro’lar için geçerli olduğunu söylüyor. Şirkete göre etkilenen kablosuz kulaklıklarda aşağıdaki davranışlardan en az biri görülebilir:

  • Gürültülü ortamlarda, antrenman sırasında veya telefon görüşmesi yaparken artan cızırtı veya statik gürültü
  • Aktif Gürültü Engelleme özelliğinin beklendiği gibi çalışmaması (ör. bas ses kaybı veya sokak ya da uçak gürültüsü gibi arka plandaki sesleri daha çok duyma)

2022 ve 2023 yıllarına kadar uzadı

Sonuç olarak 2019’da, yani satışların başlamasından hemen sonra AirPods Pro satın alan müşteriler 2022‘nin Ekim ayına kadar ücretsiz değişim programından faydalanabilecekler. 2020 yılında (Ekim ayından önce) satın alanların ise 2023 yılına kadar ücretsiz değişim programına katılmaları mümkün olacak.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir