Android Oyun ve Uygulamalar Bilgisayarda Nasıl Açılır

Hepimiz bir şeyleri merak etmişizdir . Bu merak konusu bazılarımızda doğuştan olan bir şey , bazı şeyleri çok merak ederiz ve denemek isteriz . Özellikle konu teknoloji olunca . Bugünkü makalemizde bu merakınızdan birinin cevabını bulacaksınız . Hangisi derseniz , çoğumuz büyük ihtimalle Android telefonumuzdaki uygulamaların bilgisayarda da denemek istemiştir . Özellikle Android tabanlı oyunları . Çünkü gerçekten Android’de bazı oyunlar çok zevkli oluyor bu nedenle bilgisayarımızda da görmek istemiş , ve nasıl göründüğünü çok merak etmişizdir.

BlueStacks adlı program sayesinde bilgisayarınızda sanal bir android telefon oluşturabilirsiniz. Neredeyse tek arama ve mesaj özelliği eksik . Google Play’e bile girip oyun indirebiliyorsunuz. Zaten konumuz da bu . Uygulamayı indirip bilgisayarınıza kurma işlemine geçiyorsunuz , biraz bekledikten sonra uygulama kuruluyor . Daha sonra karşınıza gelen ekrandan sol üst köşede bulunan turuncu arkaplanlı ” Ara ” butoununa basıyorsunuz . Daha sonra indirmek istediğiniz oyun veya uygulamanın adını girip enter’a basıyorsunuz . Daha sonra Google Play’e gidiyorsunuz ve oradan indiriyorsunuz . Daha sonra ana ekrana dönüp o oyuna giriş yapabilirsiniz .

Bazı oyunları tam ekran olarak oynayabilirsiniz , bazı oyunlar maalesef tam ekran desteklemiyor ancak mesela Clash of Clans oyununu tam ekran olarak oynayabilirsiniz . Full HD çözünürlükte tam olarak tam ekran olmuyor kenarlarda siyah boşuklar oluyor , oda sanırım çözünürlükle ilgili bir durum.

Bu uygulama ile merakınızı giderebilir , bilgisayardan da android uygulama keyfini yaşayabilirsiniz.

Blue Stacks Windows

http://www.tamindir.com/bluestacks/
Blue Stacks Mac

http://www.tamindir.com/bluestacks/mac

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir