Andorid Uygulamalarına Özel Kilit Koymak

Android işletim sistemini kullanan bir cihazınız varsa, birçok kolaylığı da Google Play’den indirerek daha geniş kapsamlı şekilde yapabilirsiniz. Bu özel uygulamalar sayesinde daha yetenekli ve akıllı bir cihazınız olacaktır.

Özellikle kullanıcılar telefonlarına farklı şekillerde şifre koyarak özel verilerini korumayı hedeflerler ancak bu ve benzeri işlemler ise ihtiyacınız olduğunda seri bir şekilde telefonunuzu açmanızı engeller. Ancak Google Play üzerinden indireceğiniz AppLock uygulaması sayesinde bazı özel ve kişisel klasör ve uygulamalarınızı kilitleyebilirsiniz. Bu şekilde basit uygulamalarınıza hızlı erişimi şifresiz şekilde sağlarsınız.

AppLock Nasıl Yüklenir ve Nasıl Kullanılır?

android şifre uygulama

AppLock özelliğini cihazınıza kurmak için öncelikle Google Play’e giril yapın. Arama alanına uygulamanın adını yazınız. Yükleme işlemi bitip uygulamayı çalıştır dediğinizde size bir şifre soracaktır. Hatırlayacağınıza emin olduğunuz bir şifreyi giriniz. Güvenlik teyidi için istenen e posta adresinizi giriş yapın.

Uygulama açıldığında sizlerden hangi dosyalara kilit koymanızı istediğinizi soracaktır. Bu uygulamada “tümü” seçeneği olsa da sizin bunu kullanmanız durumunda her bir dosya için her seferinde şifre girmeniz gerekeceğinden dolayı bunu önermiyoruz. Kilit koymak istediğiniz özel mesajlarınızı, sosyal hesaplarınızı ya da rehber gibi uygulamaları işaretleyiniz.

Yine aynı uygulamada ayarlar bölümüne geçin ve kişiselleştirme seçeneğiniz tıklayınız. Bu uygulama ayarlarında durum kilidi, zaman kilidi gibi farklı seçeneklerde bulunuyor. Özel bilgilerinizin sadece evde iken kilitli olmasını iş çıkış saatlerine göre ayarlayabilirsiniz ya da konumda kitli kalmasını isteyerek eve girdiğiniz anda şifrelerin devreye gireceğinden emin olabilirsiniz.

Oldukça başarılı bir uygulama olan bu yöntem sayesinde sizlerde tüm özel bilgilerinizi korumaya almış olacaksınız.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir