Alicia Vikander, Tomb Raider’ın Devam Sineması Hakkında Konuştu

Tomb Raider‘ın yeni devirdeki dönüşümü vakit zaman hala tuhaf geliyor. Bu kadar kült bir markayı her manada baştan yaratmak doğal olarak sancılı bir süreç. Fakat Lara Croft bir işi başına koyduysa yapar. Hakikaten oyunlarla başlayan süreç beyaz perdede de devam ediyor. Alicia Vikander‘in başrolünde yer aldığı birinci Tomb Raider sineması oldukça makûs yorumlar almıştı. Stüdyo devayı direktör değişikliğinde aramak istedi ve süreç başladı. Birinci etapta Ben Wheatley’in ismi geçiyordu lakin proje hayata geçmedi ve yaklaşık bir sene evvel Misha Green sinemanın başına geçti.

Yeni direktöre en çok sevinen isimlerin başında ise Alicia Vikander geliyor. Total Sinema’ya konuşan Vikander, “Stüdyo bana gelip devam sineması yapmayı istediklerini söyleyince çok heyecanlandım. Misha’nın benden bahsetmesi ve onun Lovecraft Country’de yaptıkları sahiden çok etkileyiciydi. Zoom üzerinden Misha ile konuşurken kendi yaşlarımda bir bayan ile yan yana oturmak büyük bir keyif verdi. Sinemada yapmak istediğimiz büyük aksiyon sahneleri ve düzenlemeler hakkında çokça konuştuk. Umarm bir arada işleri yoluna koyup hoş bir sinema çıkarabiliriz.” dedi.

  • Netflix’in Tomb Raider Animasyonu Hayley Atwell’i Takımına Kattı

Oyun sinemaları aslında ekseriyetle başarısız olmalarıyla nam salmayı başardılar. Birinci Tomb Raider sineması bu önermeyi bozacak bir performans sergilemedi. Fakat stüdyonun tüm yaratıcı sorumluluğu Misha Green’e devretmesi devam sineması için biraz daha umut verici bir gelişme. Şimdi vizyon tarihine sahip olmayan Tomb Raider 2 için heveslenmeye daha vakit var ancak Lara Croft olan yerde umut bitmiyor.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir