Alibaba kripto madenciliğinde kullanılan donanımların satışını yasaklıyor

Alibaba‘nın resmi web sitesinde yayınlanan bir duyuruya göre şirket, Çin‘de dijital varlıkların kullanımına ilişkin yasalardaki değişiklikleri dikkate aldı ve madencilik ekipmanlarının satışını yasaklamaya karar verdi.

Alibaba el altından satışa da izin vermeyecek

Alibaba, kripto para madenciliği için donanım veya lisanslı programların satışını tamamen yasaklayacak. Madencilik platformlarına ek olarak Alibaba’dan, dijital varlık endüstrisi ile ilgili kitaplar ve kılavuzlar da kaldırılacak.

Basın açıklamasına göre şirket satışları 8 Ekim‘den itibaren yasaklayacak. Tüm Alibaba kullanıcılarının yasalara uyması ve belirtilen ürünler için reklam yayınlamayı bırakmaları gerekiyor. Şirket, ülkedeki politika ve mevzuattaki değişiklikleri izleyeceğini ve buna göre kararı değiştirebileceğini belirtti.

Ayrıca Alibaba, sahte reklam materyalleri ve yanlış ürün bilgileri yayınlayarak bu kuralları aşmaya çalışan satıcılara da ceza kesmeyi amaçlıyor.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir