2022 Toyota RAV4 Adventure, bu kez Avrupa pazarı için sahnede

Toyota, ürün gamındaki SUV modelleri çeşitlendirmeye devam ediyor. Japon üretici bu kez Avrupa için yeni 2022 Toyota RAV4 Adventure‘ı tanıttı. Yeni RAV4 Adventure ile birlikte modelin mevcut seçeneklerine de bazı güncellemeler geldi.

2022 Toyota RAV4 Adventure’ın ön tasarımına baktığımızda daha sert bir duruşa sahip olduğunu görebiliyoruz. Bu kapsamda mevcut panjur tasarımı yerine tamamı siyah detaylardan oluşan altıgen panjur kullanılmış. Logo da biraz aşağı çekilerek panjurdaki şeritlerin ortasına konumlandırılmış. Ayrıca LED farlar da değişmiş ve yeni grafikler kullanılmış.

Tampon da yeni RAV4 Adventure’ın maceracı ruhuna uyacak şekilde yenilenmiş ve alt kısımda daha geniş bir koruma plakasına yer verilmiş. Biraz daha yukarı taşınan sis farlarının çevresi de elden geçirilmiş. Bunun yanı sıra daha geniş dodikler, Urban Haki ve Dinamik Gri renklerinden oluşan çift tonlu gövde ve yeni 19 inçlik jantlar da RAV4 Adventure’ın dikkat çeken tasarım detayları arasında.

RAV4 Adventure’ın iç mekanında turuncu dikişlerle kombinlenen siyah suni deri döşemeye sahip koltuklar yer alıyor.

Yeni model, 2022 yılından itibaren diğer RAV4 versiyonlarında da görebileceğimiz bazı detaylara da ev sahipliği yapıyor. Yeni projeksiyon tipi LED farlar, LED sis farları ve yeni 10 kollu alaşım jant tasarımı (parlak gümüş veya parlak siyah) dış taraftaki değişiklikler. Kabinde ise yeni LED aydınlatma, standart elektrikli ayarlanabilir ön yolcu koltuğu, aydınlatmalı cam kontrol düğmeleri ve yeni USB C girişleri mevcut.

RAV4 Adventure’ın kaputu altında herhangi bir sürpriz yok. Toyota’nın dördüncü nesil hibrit sistemi ve AWD-i dört teker sistemi standart. 2.5 litre benzinli ünite ve iki elektrik motorunu kombinleyen sistem 222 beygir güç ve 221 Nm tork üretiyor.

Yeni Toyota RAV4 Adventure ve yenilenen RAV4 model ailesinin Avrupa teslimatları 2022’nin ilk çeyreğinde başlayacak.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir