2016’nın En İyi Ücretsiz 10 WordPress Teması

Kişisel bloglarımız, ticari sayfalarımız veya fotoğraf yayınlarımız bile yılda birçok site kurulmaktadır. Kimilerimiz buralarda okuyucularına yazılar yazıyor kimilerimiz yeni ürettiği ürünleri kullanıcılara ulaştırmaya çalışıyor yada çektiği mükemmel doğa fotoğrafları ile birçok kişiye ilham kaynağı olmaya başarmak istiyor. Tabi ki üretmiş veya kurmuş olduğumuz bu sitelerin birçok amacı olsa da insanları cezbetmenin sitelerimize yönlendirmenin genelde çözümleri bellidir. İlgi çekici okuyucu etkileyici yazılar yada iyi videolar diye sıralayabiliriz. Lâkin insanları cezbetmenin en önemli yolu içeriği ve tasarımı güzel olan siteler de vakit geçirme imkanı sağlamaktadır.

Şimdi hep birlikte WordPress temaları içerisinde sitelerimiz için uygun olan temayı bulup doğru tercih ile başarılı sonuçlar elde etmeye çalışacağız.

1-Spacious

spacious

Çok amaçlı kullanımlar için tercih edilen ve tavsiye edilen bir tema özelliği taşımaktadır. İş, portföy, blog veya herhangi bir amaçla kullanılabilecek geniş amaçlı bir kullanımı olan başarılı temalardan biridir. İçerisinde birçok renk seçeneği ve ara yüzdeki geniş bölümleri parçaları ile de birçok konuyu aynı anda lanse edebilme ihtimali sağlamaktadır sizlere. Daha önce yazdığınız yazılarınızı alt kısımda yer alan bölümde gösterebilir okunmasını sağlayabilirsiniz. Son derece şık ve kaliteli duran bu tema birçok kişi tarafından özenle kullanılmaktadır ve WordPresstemaları içerisinde en kullanışlı yapıttır.

demo indir

2-Himalayas

himalayas

Himalayas, şık ve tasarımı itibari ile iddialı bir temadır. Sayısız birçok özelliği olan bu tema WordPress tarafından kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmaktadır. Şirketlerin ve şahısların, bireysel veya kurumsal paylaşımları için en uygun olan temaların başında gelmektedir. İçeriği itibari ile güçlü özelliklere sahiptir. Temanın en belirgin özelliklerinden biri ise ara yüzünün kullanışlı olmasıdır. Sosyal medya temanın altında yer alan bağlantılar ile kurulabilmektedir. Siyah, mavi ve beyaz tonları ile göz alıcı bir hale bürünmüş temada nerdeyse yok yok. Fotoğraflarınızı paylaşacağınız kolay seçenekler yazılarınızı ön plana çıkaracağınız başarılı dokunuşlar ile WordPress temaları konusunda başarılı olan yapıtlardan biridir.

demo indir

3-ColorMag

colormag

Listenin olmazsa olmazı.Gazete kurmak yada dergi yayınları yapmak gibi bir isteğiniz varsa bu temayı bence kesinlikle kaçırmamalısınız. ColorMag sizlere birçok seçenek sunmaktadır. Renklerinde mavi, siyah ve beyaz baskın bir şekilde görünse de dilediğiniz renklere bürüyebiliyorsunuz. Yani sizler bir sitede haber yazmak dergi yayınları yapmak gibi bir düşünceye sahipseniz WordPress’in ücretsiz olarak sunduğu bu temadan yararlanabilirsiniz. Kesinlikle sizlerin beklentilerini fazlasıyla karşılayacak bir ara yüze sahiptir.

demo indir

 

4-Moesia

ucretsiz-moesia-temasi-indir-download-themes-free

Moesiaonline bir akım oluşturmanız için kullanabileceğiniz iddialı temalardan biridir. Genelde birçok fotoğrafçının kullandığı bu temada renk bakımından        beyaz, mavi ve kırmızı göze çarpmaktadır. Google fontlarını, hazır çevirileri, ön sayfa blokları ile sizlere birçok temadan daha özellik sunmaktadır. Ayrıca temada yer alan diğer özellikler ise sosyal medya ortamı, yazarların veya ziyaretçilerin fikirlerini bırakacakları bir bölüm yer alırken daha aşağıya indiğiniz zaman sayfanın yada paylaşımların sahibi olan bireyin hakkında özgeçmiş yazabileceğiniz bir bölüm bulunmaktadır. WorddPress temaları konusunda ücretsiz olarak sunduğu bu tema sizleri bir çok konuda gerektiğin daha fazla şık bir hale getirebilir.

demo indir

5-Sparkling

free-responsive-wordpress-themes-sparkling

Kişisel bir blog kurayım sade olsun ve sadece benim fikirlerim yer alsın diyorsanız bu tema sizler için biçilmiş kaftan. Sade kullanımı ve mobil uyumlu olması ile birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Sparkling içinde ise kırmızı, beyaz ve siyah renkleri barındırmaktadır. Temayı fitness, eğitim, finans bilgileri gibi birçok konuda da memnuniyet ile kullanabilirsiniz. En üstte ilk yazılanlar bölümü en altta ise geçmiş yazılarınızın yer aldığı sade ama kullanışlı bir ara yüze sahiptir. Sizlerde fikirlerinizi insanlar ile paylaşıp düşüncelerinizi yaymak istiyorsanız bu temayı severek kullanabilirsiniz.

demo indir

6-Gridsby

gridsby

Sınırsız renk seçenekleri, Google yazı seçenekleri, duyarlı çerçevesi, çapraz tarayıcı desteği ile Gridsby teması gayet başarılı bir yapıttır. Genelde fotoğrafçıların tercihini haline gelse de birçok blog kullanıcı tarafından da beğenilerek kullanılmaktadır. Pinterest tarzında ara yüzü ile birçok temadan daha kullanışlı olduğu görülmektedir. Resimlerinizi severek ve beğenerek çektiğiniz ama yazıları sayfalarınızı kaplıyor gibi bir sorun bu tema ile sıfıra indirilmiş durumda çünkü ana sayfasında yayımlamış olduğunuz resimlere tıklanılmadığı sürece her hangi bir yazı kalabalığı ziyaretçilerinizi karşılamamaktadır. Sade ve şık olan bu yapıtWordPress temaları tarafından ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmaktadır.

demo indir

7-Resi

resi_wordpress-theme

Tema Gridsby tasarımcıları tarafından hayata geçirilmiştir. Tasarımcılar bu temada da pek hayli bir değişikliğe imza atmış sayılmaz. Fotoğrafa paylaşarak yazı yazmak isteyen insanların tercihi için yaratılmış bir tema özelliği taşımaktadır. Renk seçenekleri, duyarlı çerçeve, çapraz tarayıcı ve Google yazma seçenekleri ile sade, şık bir kullanışa sahiptir.

demo indir

8-Longform

wordpress-free-longform

Blog yazıları için tema arayışında olanların kesinlikle kaçırmaması gereken bir temadır. Çeviri ve dil sekmesi, keskin dizayn ile birçok konuda bizlerin şıklık arayışını karşılamaktadır. Temanın en önemli kullanım amacı kişisel blog yazılarıdır. Uzun ve gizemli hikayeler anlatmaktan hoşlanan insanların veya deneyimlerini yazarak birçok insana aktarmak insanların zevkle kullandığı bir temadır. Tema tasarımcıları tarafından beyaz, siyah renk yoğunluğu sunulmaktadır. Fotoğraf ve yazı konusunda ki modern ara yüzü ile WordPresstemalarıtarafından kullanıcılara ücretsiz olarak verilmektedir.

demo indir

9-Travelify

wordpress-travelify-themes

Hem gezeyim hem de yazayım diyorsanız kullanmanız gereken önemli temalardan biri. Temiz, basit ve duyarlı kullanımı ile birçok kişinin tercih ettiği bu temada tasarımcılar ağırlıklı olarak yeşil ve beyaz rengi kullanmaktadırlar. Sosyal simgeleri ve logo ekleme seçenekleri ile sizler bunu şahıs veya kurumsal biri olarak dilediğini gibi kullanabileceksiniz. Seyahat, macera konusunda sizlerin birçok beklentisi karşılayacak olan tema iletişim formu gibi birçok seçenekte sunmaktadır. Otomatik çeviri dili olan TravelifyWordPress tarafından ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır.

demo indir

10-Storefont

storefront

Kurumsal bir alışveriş hizmeti sağlıyorsunuz ama bir türlü tema bulamıyorsanız işte sizler için gerçekten hayat kurtaran bir tema olarak ön plana çıkmaktadır. Büyük çapta ki işletmeler için biraz düşük bir tema olsa da küçük işletmelerin kullanabileceği en önemli tema seçeneklerinden biridir. Mükemmel bir tasarım harikası olan bu temada ana sayfa üzerinde ki vitrin ürünlerinizi tanıtmanız için önemli bir bölümdür. Temanın çevirisi ve Google yazma fontları gibi birçok özelliği de vardır. Sizler de hem ürünlerinizi tanıtmak hem de bu ürünler hakkında fikrinizi beyan etmek istiyorsanız bu temayı kaçırmamalısınız. StorefontWordPress ailesi tarafından ücretsiz olarak sizlere sunulmaktadır.

demo indir

Listemizin sonuna geldik.Listeyi blog sahibinden alarak ben de  kendi fikirlerimle yorumlamak istedim.İlerleyen zamanda daha detaylı listelerde hazırlayacağım.Ayrıca şurada yazdığım türkçe temayı da bloglarınızda kullanmanızı tavsiye edebilirim.

BONUS

11-Hueman

hueman

Görünüş itibariyle en şık temalardan olan bu temayı özellikle bonusa bıraktım.Bir ara bende kullandım.Bir abimin blogunda da şu an aktif olarak kullanmaktayız.Oda burda.

Özetle tüm tarayıcılarda çalışan sorunsuz bir tema.

demo indir

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir