Youtube videosunu geniş bir kitleye ulaştırmak için 5 altın kural

Youtube kanalları gün geçerek artıyor.Gerçekten artık her kategoride bir youtube kanalı bulmak mümkün.Sağlıktan Photoshop’a , kişisel gelişim’den oyun kanalına kadar birçok kanal var.Makalemizi okuyan birkaç kişinin de mutlaka bir youtube kanalı vadır.Bugün onlara nasıl videolarını daha fazla izlettirebileceğinin tavsiyelerini vereceğiz.Madde madde basitçe üstünden geçeceğim.

1) Özgün Video , Fazla İzlenme
Videonuz kesinlikle kendinize ait olsun.Başka kanalların videosunu çalmayın , kendiniz çekin ve Youtube’a yükleyin.İlk adım bu , zaten bu olmadan diğer adımlar da pek faydalı olmaz.

2) Sosyal Medya Önemli
Videonuzu yükledikten sonra facebook’ta linkini paylaşın , daha fazla kişiye erişimi sağlayın.Sonra belki belirli bir kitleniz oluşacaktır.

3) Faydalı İçerik
Kesinlikle kanalıza faso fiso video yüklemeyin.İnsanların ilgisini çekecek , işine yarayacak videolar yükleyin.Yani öyle bir video yükleyin ki video sonunda insanlar size teşekkür için abone olsun.Bunuda rica edin video sonunda.

4) Düzenli Video Girişi
Düzenli olarak özgün video yükleyip yukarıdaki gibi sosyal medyada linkini girerseniz , artık belirli bir kitle kazanacaksınız.

5) Uygun Fiyatlı Reklam
Örneğin Facebook’a uygun fiyatlı gönderi reklamı verebilirsiniz.Fiyatı o kadar uçuk değil , bir gönderiyi bir sürü kişiye eriştiriyorsunuz.Örneğin o gönderide de videonuzu koyarsanız bir sürü izlenme alacak ve belkide birkaç abone kazanacaksınız.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir