Yahya Abdul-Mateen II, Matrix 4’te Morhpeus’u Canlandırdığı Doğruladı

Matrix serisi nihayet dördüncü sinemasına kavuşuyor. Dün izlediğimiz birinci fragmanıyla birlikte The Matrix Resurrections‘a yanlışsız geri sayıma başladık. Fragmanda Neo ve Trinity‘i görünce zati nostaljik bir atmosfer oluşmuştu. Fakat doğal ki gözler Laurence Fishburne‘ün canlandırdığı Morpheus karakterini de aramıştı. Aslında fragmandan evvel de Yahya Abdul-Mateen II‘nin takıma katılmasıyla birlikte yeni Morpheus olacağını varsayım ediyorduk. Evvel birinci fragman artık de Yahya’nın Instagram paylaşımı bu durumu doğruladı.

  • The Matrix Resurrections Fragmanı Yayınlandı!

Sinemada yalnızca yeni kuşak bir Morpheus izlemeyeceğiz. Hugo Weaving‘in canlandırdığı Agent Smith karakteri de bir değişime gitmiş. Danel Bernhardt‘ın canlandırdığı Agent Johnson karakteri bu role en yakın isim olarak gözüküyor. Fragmanda da bu mevzuyla ilgili ufak bir ayrıntı yer alıyordu. Son Matrix olaylarının akabinde hayli bir vakit geçtiği için gerçek hayatta çok fazla şeyin değiştiği kesin.

Neo’nun ve Trinty’nin Matrix’e geri dönüşleriyle birlikte öteki kainatta neler yaşanacak bence sinemanın asıl can alıcı noktası o olacak. Yeni kuşak Morpheus’u ile birlikte Matrix Resurrections sineması 22 Aralık günü hem HBO Max üzerinden hem de sinemalardan izlenebilecek.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir