Xbox Genel Müdürü, Starfield İçin PlayStation’a Kapıyı Kapadı

Microsoft’un Bethesda’yı satın almasıyla birlikte popüler Bethesda oyunlarının konsollardaki akıbeti merak konusu olmuştu. Daha doğrusu bu satın alım öncesinde duyurulmuş olan oyunların PlayStation’a gelip gelmeyeceği merak ediliyordu. Geçtiğimiz aylarda Starfield’ın resmi duyurusuyla birlikte oyunun PC ve Xbox Series için çıkacağını öğrendik, ama PlayStation oyuncuları ileride bir gün Bethesda’nın Starfield’ı PlayStation’a da çıkarmasına izin verilebileceğini düşünüyordu.

Ancak Xbox Genel Müdürü Aaron Greenberg yaptığı açıklamayla bu yöndeki umutları suya düşürdü.

Greenberg, konuyla ilgili tam olarak şu cümleleri kullandı: “Starfield, 11 Kasım 2022’de PC ve Xbox Series’e özel olarak çıkacak. Game Pass aboneleri hem PC’de hem de Xbox’ta oyunu ilk günden oynayabilecekler. Tüm bunları daha önce de söylemiştik, bu konuda bir değişiklik olmadı ve hiçbir zaman da olmayacak”

Greenberg diğer mesajlarında da bunun süreli exclusive bir oyun olmadığını, Xbox exclusive olarak pazarlanacağını ve diğer sistemlere gelmeyeceğini de belirtti.

Elbette ileride bu düşünceden geri adım atılması mümkün olabilir, nasıl Sony artık PlayStation 4 oyunlarını üzerinden en az 2 yıl geçtikten sonra PC’ye de getirme planlarıyla karşımıza çıkıyorsa Xbox da benzer bir girişimde bulunabilir. Ama en azından şimdilik Starfield oynayabilmenin tek yolu PC ve Xbox’tan geçiyor gibi duruyor.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir