Windows 11’in Resmi Çıkış Tarihi 5 Ekim Olarak Açıklandı

Microsoft, Windows 11’in resmi çıkış tarihinin 5 Ekim olarak belirlendiğini açıkladı. Tüm Windows 10 kullanıcıları (tabii bilgisayarları sistem gereksinimlerini karşıladığı takdirde) Windows 11’e ücretsiz olarak geçiş yapabilecekler.

Windows 10’dan Windows 11’e ücretsiz geçişler 5 Ekim itibariyle başlayacak, yine bu tarihten itibaren Windows 11 kurulu bilgisayarlar da satışa çıkacak.

Windows 11 başta TPM 2.0 olmak üzere ciddi sistem gereksinimlerine sahip ve PC Health uygulamasıyla baktığınızda da işlemci desteği konusunda da çözülmesi gereken sıkıntıları var. Ancak geçen gün yapılan açıklamayla bilgisayarınızın donanım olarak (TPM ve işlemci) Windows 11’i desteklemiyor olsa da, ISO yardımıyla Windows 11 kurabileceğiniz söylendi. Windows 11’i bu şekilde kurduğunuzda bir ihtimal Windows Update gibi imkanlardan faydalanamayabilirmişsiniz yalnız, o da aklınızda olsun.

Windows Insider üyesi bir hesabınız varsa (ki muhtemelen vardır) şu adresten güncellenen Health App’ı indirip duruma bakabilirsiniz.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir