Whatsapp Yeni Bir Güne Uyandı

Dünyada en fazla kullanılan iletişim uygulaması olan Whatsapp, 13 Ekim tarihinde bir güncelleme ile 3D uygulama için hazır hale getirildi. Özellikle iPhone 6S akıllı telefonlar ile hayatımıza giren 3D Touch özelliği artık Whatsapp ile uyumlu şekilde kullanılabilecek.

iphone 3d touch

Peki Nedir bu 3D?

Hemen aklınıza gelecek olan 3D nedir sorusuna öncelikle cevap verelim. iPhone’un geliştirdiği ve 3D Touch; peek ve pop olarak iki dokunuş algılıyor. Bu şekilde bir uygulamaya göz atmak için ufak bir dokunuş ile peek yaparak uygulamaya uzaktan göz atabiliyorsunuz. Bu şekilde uygulamanın içeriğine bakma şansınız oluyor. Eğer uygulama girmek isterseniz pop yapmanız yani biraz daha sert dokunarak uygulamanın içine girmenize yardımcı oluyor. Bu farklı ve değişik sistem şuan için iPhone 6S ile birlikte kullanıcıların deneyimine sunuluyor.

iPhone’nun bu harika özelliği dünyanın kullandığı Whatsapp 13 Ekim iOS platformunda uygulama güncellenerek yenilendi.

Bu yeni uygulama güncellemesi ile 3D Touch desteği de eklenmiş oldu. MacBook’larda ve iPhone S6 ürünlerinde bulunan bu özellik ile Whatsapp kullanırken gönderip aldığınız resimleri, videoları ve linkleri hızlı şekilde açıp görüntüleyebileceksiniz. 3D Touch uygulaması ürün ile etkileşim ile ilgili bir yapılanmadır. Bu şekilde ürün sizi daha iyi algılıyor. Yani bir şekilde ürün ile etkileşime girilebiliyor. Her bakımdan sizlere harika bir deneyim yaracak olan 3D dokunuş deneyimini şimdilik belirli Apple markalarında bulabilirsiniz. İlerleyen dönemde akıllı ciharlarda ve bazı teknolojik ürünlerde de aynı şekilde bu özelliğin kullanımı beklenmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir