Whatsapp Mesajlarını Geri Alma Özelliği

Yanlışlıkla gönderdiğiniz mesajlarınız için Whatsapp mesajlarını geri alma özelliğini kullanabilirsiniz. Bazen yanlışlıkla mesaj gönderirken, bazen de mesajı yanlış kişilere göndeririz. Tüm bu durumlar bizi telaşa sürüklemektedir. İşte artık bu durumlarda telaş etmenize gerek yok.

Mesajlarınızı Herkesten Silin

Bir tek kişiye ya da bir gruba göndermiş olduğunuz mesajlarınızı artık karşınızdaki kişilerden de silmeniz mümkün. Gönderdiğiniz bu mesajın üzerine tıklayarak “mesajı herkesten sil” sekmesini seçmelisiniz. Buraya tıklamanız halinde mesaj sizden ve karşı taraftan da silinecektir. Mesajınızı sildikten sonra mesajın yerinde “bu mesaj silindi” yazısını göreceksiniz. Bu şekilde mesajı sildiğinizden de emin olabilirsiniz.

Whatsapp Mesajlarını Geri Alma Özelliği

Mesajları Silerken Dikkat

Mesajınızı karşıdaki kişiden de silmek için bazı hususları bilmenizde yarar var. Bu özelliği kullanabilmeniz için mesajı göndermenizin üzerinden 7 dakikadan fazla geçmiş olmamalıdır. Bu özellik yanlışlıkla gönderilen mesajları hemen silmek için iyi bir çözümdür. Ayrıca mesajınızı silmek istiyorsanız karşıdaki kişinin mesajı okumamış olması gerekir. Yani gönderdiğiniz mesajı silmek istiyorsanız karşıdaki kişinin görmemiş ve mesajın üzerinden 7 dk. geçmemiş olmalıdır.

Bu özelliği kullanabilmek için Whatsapp uygulamasının güncellenmiş halini kullanıyor olmanız gerekir. Çünkü bu özellik Play Store, App Store ve Windows Phone’larda son güncelleme ile eklendi.

Kendini günden güne geliştiren Whatsapp uygulaması bu özellik ile de kullanıcılarını oldukça sevindirdi. Böylece küçük bir hatadan kaynaklanan yanlış anlaşılmalar son bulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir