WhatsApp iOS 9.1 ile Hızlı Cevap Özelliği Kazandı

Yeni yayınlanan iOS 9.1 işletim sistemi birçok yeniliği de beraberinde getirirken özellikle WhatsApp için gelen uygulama kolaylığı kullanıcıları memnun edecek.

Dünyada en fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp güncellenen 9.1 yazılımı sayesinde iOS işletim sisteminde hızlı cevap özelliğini kullanabilecek. Uygulamayı açmadan yapabildiğiniz hızlı cevap özelliği kullanıcıların çok sevdiği ve sık kullandığı bir uygulama idi. Şimdi WhatsApp’da hızlı cevap yazılabilecek uygulamalar arasına dahil edildi.

Apple yeni yayınlanan iOS 9.1 güncellemesi ile birçok yenilik duyurdu. Bunların başında ise güncel mesajlaşmalarda sık kullanılan WhatsApp için de hızlı mesaj özelliği getirilmiş. Yine WhatsApp için yapılan bir güzellik ise Apple Whatc ile entegre olarak gelen mesajların görüntülenmesi sağlandı. Hatta bu özellik güncelleme almayanlar için bile aktif halde kullanılmaya başlandı bile.

iOS 9.1 Yeni Özellikler Neler?

ios whatsap

Genel anlamda iOS 9.1 de yapılan gelişimlere ve yeniliklere göz attığımızda ilk göze çarpanlardan bahsedelim. 150 fazla Emoji artık kullanıma hazır olarak sizleri bekliyor.

Carplay kullananlara yönelik bir ara yüz ile Müzik, Safari, Fotoğraflar ve aramalarda dahil olarak gelişmiş uygulamalar eklenmiş.

Daha önceki sürümde takvim uygulamasının Ay görüntüsü yanıt vermiyordu. Bu sorun yeni sürümde giderildi.

Yine bazı kullanıcıların karşılaştığı Game Center başlatma sorunu giderilmiş.

POP email hesapları bazen yanlış okunmamış e mail sayısı gösteriyordu. Bu sorunda yeni güncelleme ile giderilmiş gözüküyor. Ayrıca yine e posta kullanımında son okunan mesajlardan kullanılan kişilerin silinmesi mümkün olmuyordu. Bu sorunda arık ortadan kalkmış durumda.

Bazı operatörlerde yaşanan etkinleştirme ve App Store’dan güncelleme almasının engellenmesi sorunu yanşıyordu bu sorunlarda yeni iOS 9.1 güncellemesi ile artık sorun olmaktan çıktı. Daha çok eksikliklerin giderildiği bu uygulama kullanıcıların yaşadığı sorunların artık ortadan kalkmasına da yardımcı olmuş gözüküyor.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir