Virgin Galactic, bir sonraki uçuşunu erteledi

ABD merkezli uzay şirketi Virgin Galactic, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada Unity 23 adı verilen sıradaki uçuşun ertelendiğini duyurdu. Temsilcilerin yaptığı açıklamalarda ertelemenin sebebi olarak “olası bir üretim kusuru” gösterildi.

Yapılan açıklamalarda, “Unity 23 test uçuşuna hazırlanırken bir çalışan, uçuş kontrol çalışma sisteminin bileşenlerinde potansiyel bir üretim kusuru tespit etti. Şimdilik araçların bir onarıma ihtiyacı olup olmadığını bilmiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

En erken tarih: Ekim ortası

Unity 23’ün İtalyan Hava Kuvvetleri mensuplarını yörünge altı uzaya taşıması bekleniyor. Uçuşun normal şartlarda bu ayın sonlarında veya ekim başında yapılması bekleniyordu. Ancak alınan yeni kararlarla birlikte bu durum değişti.

Yetkililer, Unity 23 uçuşunun en erken ekim ortasına kadar ertelendiğini belirtti. Söz konusu bileşeni sağlayan satıcının ismi ise açıklanmadı.  

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir