Valorant’ın Yeni Haritası, Rekabetçi FPS Dünyasına Farklı Bir Açıdan Bakacak

Valorant, Episode 3 Act 2 ile gelecek yeni haritasının ilk ipucu görüntülerini yayınladı. Şu ana kadar yaptığı tasarımlar ile oyunculardan geçer not almayı başaran Riot ekibi, bu kez bizleri oldukça “karmaşık” bir haritaya götürecek. Fracture, rafa kaldırılan pek çok harita fikrini yeni oyuncuların beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Kısa fragmanda Fracture adının nereden geldiğini öğrenme fırsatı buluyoruz. Haritanın ortasında gerçekleşen bir patlama nedeniyle “ayna evrenler” tek bir noktada birleşiyor. Bu sebeple haritanın bir kısmı çöl, bir kısmı ise ormanlık alanlardan oluşacak. Fracture, tam bir “H” şeklinde olacak.

Riot ekibi soru&cevap etkinliğinde Fracture’un arkasındaki fikirlerini de bizlerle paylaştı. Bölüm tasarımcısı Joe Lansford, bu tasarımın saldırı ekibine biraz daha avantaj sağladığını öne sürüyor -ki bunu inkar etmek mümkün değil. Saldırı timinin aynı anda iki Spike bölgesine de hızlı erişimi olacak.

Yeni harita 8 Eylül’de oyuna giriş yapacak.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir