Twitter Hesap Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Twitter hesabınızın kalıcı olarak silinmesine neden olacak Twitter hesap silme işlemi yapılması çok basit bir işlemdir. Bu işlemi nasıl yapacağınızı bu yazımızda sizinle paylaşacağız ancak hesap kapatmadan önce, tweet arşivinizin kaydını alabilirsiniz.

Twitter, ayarlar, hesap sekmeleri üzerinden arşivini iste tuşuna tıklayarak, hesabınızı silmeden önce arşiv kaydınızı alabilirsiniz.

twitter-arsiv1

Twitter hesabınızı silme işlemine geçmek için de yine ayarlar sekmesine tıklayacaksınız. Bu sekmenin en altında hesabınızı devre dışı bırakmanız için gerekli tuş yer alacaktır. Tuşa tıkladığınızda, Twitter size bu bir elveda mı başlıklı yazı sunacak.

twitter-hesabını-tamamen-silme-3

Yazının sonundaki hesabınızı devre dışı bırakmaya yarayan tuşa tıklayıp, şifrenizi girerek, hesabınızı devre dışı bırakabilirsiniz.

Otuz Gün İçerisinde Vazgeçme İmkanı

Twitter hesap kapatma işlemi otuz güç içerisinde vazgeçebileceğiniz bir işlemdir. İşlemi gerçekleştirdikten sonra hesabınız devre dışı bırakılsa da tam anlamıyla silinmez.

Otuz günden sonra eğer tekrar hesap adınız ve şifreniz ile Twitter’a giriş yapmazsanız, hesabınız kalıcı olarak silinir. Fakat kullanıcı adı ve şifreniz ile Twitter’a giriş yaparsanız, hesabınız tekrar aktif olacaktır.

Hesabınızı tekrar aktif etmeniz durumunda hesabınızın kapanma işlemleri sonlandırılacaktır. Böylece Twitter hesabınızı aktif olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Hesabınızın silinmesini istiyorsanız, hesabınıza bu süreçte hiç giriş yapmamalısınız.

Giriş yapmanız durumunda yukarıda anlattığımız işleri sırayla yaparak, tekrar hesap kapatma sürecini başlatmanız gerekir.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir