Twitch Protestosu Ses Getirdi, İzleyici Sayısında 1 Milyonluk Düşüş Yaşandı

Son zamanlarda yükselişe geçen “nefret baskınları” (hate raids) ve Twitch’in bunlara karşı sıkı önlemler alamaması yüzünden yayıncıların Twitch’e karşı tepkisini göstermek adına düzenlediği #ADayOffTwitch protestosu izleyici sayısında büyük bir düşüşe yol açtı.

Twitch bu düşüşe rağmen çok bir şey kaybetmiş sayılmaz aslında, ama gelir kaynağının temelini oluşturan yayıncılar bu tür organizasyonlara devam ederse bundan hiç de hoşnut kalmayacakları da ortada. TwitchTracker verilerine göre protesto sırasında eş zamanlı izleyici sayısı en fazla 3.5 milyonu görmüş ki bu da bir önceki güne göre 1 milyon izleyici kaybı demek.

Bunda 2 milyondan fazla takipçiye sahip Kaceytron ve HasanAbi gibi önemli yayıncıların da protestoya katılmasının etkisi büyük. Twitch bu tür davranışlara müsamaha göstermeye devam eder de daha büyük yayıncılar da protestoları desteklerse o zaman Twitch’in işi daha da zorlaşacaktır.

Twitch protesto yüzünden kanal aboneliklerinde indirim dönemi olan Subtember’ın başlangıcını da bugüne çekti, ayın 1’inde başlatmadı.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir