Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Akıllı Telefonlar

Dünyadaki ve ülkemizde akıllı telefon furyası her geçen gün katlanarak devam ediyor. Bu yazımızda sizlere Türkiye’de en çok konuşulan, incelenen, haberleri yapılan ve tercih edilen cihazların sıralamasını yapmaya karar verdik. Eğer yeni bir akıllı telefon sahibi olmayı düşünüyorsanız bu yazımızdaki modeller sizin için bir rehber olabilir.

1-) iPhone 6

Apple’ın en yeni gözdelerinden birisi olan bu model Türkiye’de en çok konuşulan ve piyasaya çıktığı ilk günden bu yana en çok tercih edilen akıllı cihazlar arasında başı çekiyor. iPhone 6 özellikle ön kamerası ve alışılagelmiş iPhone tasarımlarından farklılığı ile ön plana çıktı. Hızlı işlemcisi ve iOS 8 faydaları ile en çok kullanılan model olmayı başarıyor.

Fiyatı konusunda ise olumsuz düşünceler ve yorumlar olmasına rağmen iPhone tutkunları için yüksek fiyatı bile arka planda kalıyor.

2-) Samsung Galaxy S6 Edge

Samsung Galaxy S6 Edge için fiyat konusunda iPhone 6 ile yaptığımız yorumların aynısını rahatlıkla yapabiliriz. Bu modeli satın almak için kesenin ağzını ciddi anlamda açmanız gerekiyor. Bu cihaz için günümüzdeki akıllı telefonlar arasındaki en karizmatik model yorumunu rahatlıkla yapabiliriz. Ön kamerasının da kaliteli olması bu cihazı fazlasıyla cazip kılıyor.

3-) LG G3

LG G2 modeli ile büyük bir sıçrayış yapmayı başardı. Bu sıçrayışı ise LG G3 modeli ile en üst noktalara da taşımayı başardı. Performansı ve fiyatı göz önünde bulundurulduğunda kullanıcıların takdirini de kazanmayı başardı. Büyük ve geniş ekranı, hızlı işlemcisi ile HTC One M8 ve Samsung Galaxy 5’i arka plana atıyor ve bun özelliklere bakıldığında listemizdeki üçüncülüğe rahatlıkla yerleşiyor.

LG G3, Türkiye’de ve dünya genelinde sevilen ve tercih edilen bir cihaz olmayı fazlasıyla başardı.

4-) Samsung Galaxy Note 4

20 cm’lik boyutuyla genellikle büyük ellerin tercihi olan bu model özellikle genç kesim tarafından oldukça tutuldu. Büyüklüğü ve genişliğinin fazla olması nedeniyle kullanımının çok kolay olmadığını söyleyebiliriz. Teknik özellikler açısından başarılı bir cihaz olmasına karşın kasasında kullandığı kaliteli olmayan malzemeler nedeniyle dandik bir görüntüsü oluyor.

Samsung Galaxy S4‘ün büyük hatta dev hali olmaktan öteye gidemediği yorumları da sıklıkla duyuluyor.

5-) iPhone 6 Plus

Türkiye standartlarına göre oldukça yüksek bir fiyatla, piyasaya çıktı. Fiyatının yüksek olmasının yanı sıra pil ömrü ve hassas gövdesi ile olumsuz tepkileri de üzerine çekti. Ayrıca standart iPhone boyutuna göre çok büyük olması Samsung cihazların bir kopyası olduğu yönünde eleştirileri de beraberinde getirdi. Ancak iPhone 6 kadar tercih edilmediği de bir gerçek.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir