Stranger Things 3: The Game Bugün Satıştan Kalkıyor

Stranger Things 3: The Game bugün (31 Ağustos) gün içerisinde Steam, GoG ve Epic Games Store’dan kaldırılacak. Oyunu kaldırılana kadar satın alanlar bundan sonra da sahip olmaya ve erişmeye devam edecekler, ama onun dışında satın alma imkanı tamamen ortadan kalkacak. Oyunun Steam’deki fiyatı 18.5 lira.

Her ne kadar bu kaldırılmanın sebebi açıkça belirtilmemiş olsa da Netflix’in sistemine oyun eklemesiyle doğrudan ilgisi olduğunu söyleyebiliriz. Netflix geçtiğimiz aylarda yayın servisine oyunların da ekleneceğini söylemişti ve geçtiğimiz günlerde Polonya’da Stranger Things 3 ve Stranger Things: 1984’ün testlerine başlanmıştı. Bunun tesadüf olma ihtimali haliyle çok düşük.

  • Netflix, Mobil Oyunları Listesine Eklemeye Başladı

Netflix, uygulama üzerinden sunulan Stranger Things oyunlarında reklam veya oyun içi satın alma olmayacağını açıklamıştı. Ama bu durumda oyunlara Netflix abonesi olmayanların ulaşma şansı tamamen ortadan kalkmış gibi olacak ki bu da olumlu bir gelişme sayılmaz.

İşin tuhaf kısmı ise The Stranger Things 3: The Game Twitter hesabının da silinmiş olması, hatta oyunun geliştiricisi BonusXP’nin açmış olduğu Stranger Things 3 sayfası da uçmuş.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir