Stardew Valley, 15 Milyon Kopya Satmayı Başardı!

Son günlerde gündemimizden düşmeyen Stardew Valley, sonunda bir kilometre taşını daha arkasında bırakmayı başardı. Yapılan açıklamaya nazaran 15 milyon kopya satmayı başaran oyun, tüm platformlarda ilgi görmeye devam ediyor. Hatta bu başarımın ardında oyunun öteki platformlara çıkış yapmış olmasını da gösterebiliriz çünkü Stardew Valley son iki yılda hiç olmadığı kadar fazla satış gerçekleştirdi.

PC oyuncuları oyuna 2016 yılında kavuşmuş ve bağrına basmıştı. Yaklaşık 2 ay içerisinde bir milyon oyuncuya ulaşmayı başaran Stardew Valley, 2016’nın son günlerinde konsol versiyonlarına kavuştu. Oyunun Switch portu ise fakat 2017 yılında çıkış yapabilmişti.

Resmi bilgilere nazaran Ocak 2020 itibariyle oyun 10 milyon kopya satış sayısını geçmeyi başarmıştı. Ortadan geçen bir yılın akabinde 5 milyon satış daha gerçekleştirmeyi başaran oyuna olan ilgi bir türlü azalacak üzere görünmüyor. Oyunun imalcisi ConcernedApe, geçtiğimiz günlerde yeni oyununun yolda olduğunu açıklamıştı. Bu yeni oyun da Stardew Valley üzere ilgi görebilecek mi bakalım.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir