Sony Xperia İçin Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi

Sony akıllı cep telefonlarına özel çağrı yaparak yeni güncellemelerin geleceğini duyurmuştu. Özellikle Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact modelleri için gelen bu müjde Adrois 6 güncellemesinin geleceği hakkında idi.

Android 6.0 Marshmallow özel bir kayıt programı ile kayıt olan kullanıcılara Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact modelleri için güncelleme sunuldu.

android 6.0 marshmallow

Sony firmasından yapılan açıklamada yeni bir uygulama açılarak “Conpect Android Marshmallow” adı ile yönetilen kampanyaya sadece Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact kullanıcılarının kayıt olması sağlanmıştı. Bu programın amacı ise yeni işletim sistemine geçiş sürecinde beta bir yazılım ile denetimlerin daha iyi şekilde yapılmasına yönelikti. Ve kayıt olanların yüzü güldü. Artık Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact kullanıcıları yeni sürümün heyecanını yaşamayı bırakarak deneyimliyorlar. Son yapılacak olan güncellemenin adı MRA58K.Z1.2085 olarak belirtildi. Bu şekilde Android 6.0 ilk kez kullanıcılar ile buluşmuş oldu. Tüm kullanıcıların heyecan ile bekledikleri bu özel işletim sistemi güncellemesi artık kullanıcılara gerçek yüzünü gösterecek.

Bu beta sürüm sayesinde gelen geri bildirimler değerlendirilerek etkin bir sonuç alınması hedeflenmekte. Bu şekilde planlanan uygulama OTA üzerinde yayınlanarak tüm kayıtlı kullanıcıların Android 6.0 Marshmallow sürümüne kavuşması sağlanmış oldu. Öncelikle ürünlerin klavyeleri güncellenmiş oldu. Ardından MIDI desteği sunulan cihazlara Tap To VWake özelliği de eklenmiş oldu.

Eğer bu beta güncelleme dönüşleri olumlu olur, çıkan aksaklıklar hızlı şekilde düzenlenebilirse Android 6.0 Marshmallow sürümünü dünya genelinde ki tüm kullanıcılarına sunacağını açıklamıştı.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir