SimCity Buildit İncelemesi ve ipuçlar

Yıllardır bilgisayarlarımızda gecenin geç saatlerine kadar oynadığımız Simcity geçtiğimiz aylarda Android cihazlarımıza gelmişti.Electronic Arts,mobil oyunu ilk önce ücretli çıkardı fakar sonrası ücretsiz dağıtmaya karar verdi.

Oyunu 1-2 ay kadar oynadıktan sonra clash of clans müptelası olduğum için kaldırdım.Oyunun kısa bir incelemesini de yapmadan edemeyeceğim.

Öncelikle oyun ücretsiz olmasınız yanısıra Tamamen TÜRKÇE.Bildiginiz gibi oyun için satın alma özellikleri SimCity Buildit oyununda da mevcut.

simcity-buildoyuniçi

Grafik:

Bir mobil oyununa göre iyi hazırlanmış olan grafikler yeterli seviyede.Bina detaylandırmaları ile çevre detaytlandırmaları oyunun prestijini yansıtıyor.

Ses – Müzik:

Oyun tüm SimCity oyunlarındaki çizgisini devam ettirmiş.Sesler sims oyunlarındaki gibi komik bir seslendirme olan simlish diliyle yapılmış.Şikayetler ya da memnuniyetler balonla çıktığında görebiliyoruz.Türkçe olduğu için zaten sıkıntı yok.

Oynanış:

360 derece döndürebilen kamerasıyla ve de zoom yapma özelliğiyle oyunu rahatlıkla oynayabiliyoruz.

Oyuna ilk başladığınızdada yollarımızı yapıyoruz.Yollar ücretsiz şehrinizi ilk önce yollarla oluşturucağınıza karar verin.Sonra trafik yetmeyince yükseltmeleri paralı oluyor ve sizi uğraştırıyor.Kısa bir deneyimim olsa da aşağıya 8 madde halinde oyun ipuçlarını  vermek istiyorum;

.Gelişmek için acele etmeyin.Binaları çoğaltmak yerine yükseltmeyi düşünün.
.Simlerin mutluluğuna bakın gelen vergi ona göre olacaktır.
.Apartmanların dizilimini iyi ayarlayın.
.Park,itfaiye istasyonu,polis departmanını iyi konumlandırın.Üzerlerine basılı tuttuğunuzda ne kadar alanı etkilediğini iyi gözlemleyin.
.Fabrikalar, elektrik santralı(kömür), kanalizasyon çıkışlarını şehrin dışına atın.
.Fabrikaların kapasitesini arttırın.
.Alışveriş mağazalarını sim’lerinizin evlerinin yakınına kurun.
.Alan genişlemesi yapmadan önce deponuzu genişletin.
.Global ticaret merkezinde alım satım yapın.Facebook bağlantısı yaparsanız oynayan arkadaşınız varsa alışveriş yapabilirsiniz.
.Kargo gemisinden istenilenleri iyi takip edin anahtarları ilerleyen zamanlarda fazlasıyla kullanacaksınız.
.Vergilerinizi 24 Saat Geçmeden Toplayın zira 24 Saat içinde toplanmayan vergiler sıfırlanıyor.

simcity-buildit-arz-talep

Burada detaylı ipuçlarını da okuyabilirsiniz.

SimCity BuildIt,elbette Simsity gibi detaylı bir yapıya sahip olmadığı için aynı tadı almak zor.Fakat mobil oyunların mantığını zaman geçirmelik diye düşünürsek beğendiğim kaliteli bir yapım olmuş.

 

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir