Shang-Chi’nin Gişe Başarısı Venom 2’yi Erkene Aldırdı

Sony‘nin yeni Venom filmiyle ilgili son zamanlarda o kadar çok erteleme haberi geldi ki bir noktada filmin gerçekten vizyona gireceğinden şüphe etmeye başladık. Normalde bu erteleme sirkülasyonunu pandemiye bağlamak mümkündü ancak söz konusu Venom olunca başka sebepler olduğu aşikar hale gelmişti. Nitekim esas sebebin Sony’nin gişe kaygıları olduğu bariz bir şekilde ortaya çıktı. MCU’nun yeni filmi Shang-Chi gişede beklentileri aşınca Sony, fırsat bu fırsat diyerek 2022’ye ertelemeyi düşündüğü Venom’u normalden de erken bir tarihe aldı.

Son ertelenme öncesi 15 Ekim vizyona tarihine sahip olan Venom: Let There Be Carnage, iki hafta erkene alınarak 1 Ekim‘e taşındı. Hatta filmin resmi Twitter hesabı biletlerin satışa çıktığını da duyurdu. İlk haftasında 90 milyon dolar barajını aşan Shang-Chi sadece Venom 2 için değil tüm süper kahraman filmleri için bir dönüm noktası oldu. Shang-Chi vizyona girmeden önce olası bir başarısızlık durumunda Eternals‘ın Aralık slotuna kaydırılıp, Spider-Man 3‘ün 2022’ye sarkması konuşuluyordu. Neyse ki korkulan olmadı ve her şey şimdilik plana uygun ilerliyor.

  • Tom Hardy’nin Venom 3 İçin Büyük Planları Varmış
  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings – İnceleme

Önce Disney+ üzerinden yayınlanmasına rağmen Black Widow‘un sonrasında da Shang-Chi’nin gişede yakaladığı başarı pandemi sonrası sinema salonlarına yeniden umut ışığı oldu. Muhtemelen bu yeni vizyon düzeninde rekoru Spider-Man 3 kıracaktır. Bakalım Disney’in alıştığı milyar dolarlı gişeleri bir daha görebilecek miyiz?

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir