SEO Neden Önemlidir?

Günümüzde internet siteleri için en önemli faktörlerden biri SEO (Search Engine Optimization) ‘dur. Açılımını parentezde belirttik , bu açılımın dilimizdeki hali Arama Motoru Optimizasyonu’dur. Çoğu internet sitesi sahibi SEO’yu bilmektedir. Sitenin arama motorlarındaki sıralamasıdır ve çok önemlidir. Site sahipleri tarafından da çok önemsenir ve maddi yatırımlar yapılır .Peki önemli önemli diyoruz da , neden önemli bu SEO ? Bugünkü makalemizde buna değineceğiz.

Bahsettiğimiz üzere sitemizin arama sonuçlarındaki yeri . Yani örneğin bir Webmaster forumunuz var , adam Google’a girip ” Webmaster forumları ” diye arama yaptığında sizin siteniz ilk sırada çıkıyorsa size çok faydası olur . Hitiniz , kaliteniz , tanınmışlığınız artar . Daha birçok faydası dokunur size . Başka bir örnek vericek olursak bir dükkan sahibisiniz , elbise satıyorsunuz . Çok araması yapılan bir kelimede ilk sırada ve ilk sayfada olmak , bazı durumlarda dükkanınızın en işlek caddede olmasından bile daha iyidir . Çünkü sitenizde adresiniz , fiyatlarınız vs. yazar . İlk sırada çıkarsanız insanlar sitenize girer ve bunu görür , daha sonra belkide mağazanıza gelir müşteri kazanırsınız fena mı olur.

Bir başka yanı sitenize daha kolay reklam alırsınız . Sitenizden backlink satarak kazançlarınızı arttırabilirsiniz . SEO’da iyiyseniz hitiniz de iyidir ve daha çok para kazanırsınız sitenizden . SEO’nun birçok yerde faydası vardır inanın bunu zamanla göreceksiniz .Günümüz site sahipleri bu kavrama çok dikkat ederler ve yukarıda da dediğimiz gibi bazıları SEO firmalarına bir sürü para yatırırlar . Buda SEO’nun önemini kanıtlıyor .

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir