Samsung Galaxy S22, iPhone 13’ten küçük olacak

Mobil sektörün güvenilir bilgi kaynaklarından biri olan Ice Universe takma adlı Twitter kullanıcısı, Samsung’un yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonları hakkında önemli detaylar paylaştı. Galaxy S22 ailesinden bahsediyoruz.

Aktarılan bilgilere göre Galaxy S22’nin temel versiyonu Güney Koreli şirketin son yıllarda piyasaya sürdüğü en kompakt amiral gemisi olacak. Hatta kısa süre önce tanıtılan 6.1 inçlik iPhone 13‘ten daha küçük olacağı ifade ediliyor.

Bataryadan önün verilecek

Söylentilere bakılırsa Galaxy S22’nin ekranı 6.06 inç boyutunda olacak. Samsung’un cihazı daha kompakt hale getirebilmek için pilden ödün vereceği belirtiliyor. Şirkete yakın kaynaklara göre Galaxy S22’de 3.700 mAh pil göreceğiz. Bildiğiniz gibi Galaxy S21’de 4.000 mAh batarya kullanmıştı.

Normal Galaxy S22 modeli 25W hızlı şarj desteği ile karşımıza çıkacak. Serideki diğer iki cihaz yani Galaxy S22+ ve S22 Ultra’nın şarj hızı ise 45W olacak. Ice Universe, Galaxy S22 serisinin yeni bir tasarıma sahip olacağını da iddia ediyor.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir