PUBG’nin Yaratıcısı Brendan Greene, Krafton’dan Ayrıldı!

Brendan “PlayerUnknown” Greene, PUBG’nin yapımcısı ve dağıtıcısı olan Krafton’dan resmen ayrıldığını açıkladı. Oyuna adını veren ve yaratıcısı olan Greene, kendi stüdyosunu kurmayı hedefliyor. PlayerUnknown Productions isimli bu stüdyonun ne gibi oyunlara yelken açacağı ise henüz kesinleşmiş değil.

Öte yandan Greene’nin bir süredir PUBG ile olan bağlarını koparmış olduğunu hatırlatmakta fayda var. 2019 yılında Krafton’un Amsterdam’daki PUBG Corp. ekibine geçiş yapan yapımcı, PlayerUnknown Productions’ı bu günlerde kurmuştu. Ekip 2019 yılından beri PUBG evreninde geçecek oyunlar üzerinde çalışıyordu.

Greene’nin bu kararının ardından PlayerUnknown Studios tamamen Krafton’dan ayrılmış oldu. Yaptığı basın açıklamasında hem PUBG ekibine hem de Krafton’a teşekkür eden geliştirici, gelecekte kendisini bekleyen maceralara hazır olduğunu ifade etti. Greene, yeni projesini ise önümüzdeki yıllarda bizlerle paylaşacak.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir