Paradox Interactive’in CEO’su Ebba Ljungerud, Görevinden Ayrıldı

Paradox Interactive’in CEO’su Ebba Ljungerud, dün yaptığı bir açıklamayla görevinden çekildiğini ilan etti. Çekilme gerekçesi olarak da “şirketin gelecek döneme ilişkin planlarına ve stratejisine yönelik görüş farklılıkları” ifadesini kullandığı görülüyor. Hangi konularda, ne gibi görüş farklılıkları söz konusuydu bilemiyoruz tabii, ama bu durum CEO’yu istifaya götürecek boyutlardaymış anlaşıldığı üzere.

Yönetim Kurulu Başkanı Håkan Sjunnesson, konu hakkında yaptığı açıklamada “Ebba, Paradox Interactive’in CEO’su olarak çok iyi bir işe imza attı. Onun liderliğinde, organizasyonel yapıda, oyuncu topluluğunda ve oyun projelerimizde ciddi gelişmeler sağlandığını ve bu sayede şirketin gelecekteki büyüme trendi için önemli bir temel atıldığını söyleyebiliriz. Görevden çekilme kararı bizleri elbette üzdü, kendisine bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyoruz” diyor.

Ljungerud’un yerine, Fredrik Wester getirilmiş durumda -ki Ljungerud da, görevi zaten 2018 yılında kendisinden devralmıştı (O dönemde de Wester, görevinden istifa etmişti. Bu nasıl bir kısırdöngüdür böyle :))

Her ne kadar Paradox Interactive için son yıllarda pek çok şey yolunda gidiyorsa da, son dönemlerde yaşanan bazı sıkıntılar da söz konusu. Bunun en önemli örneği Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 olsa gerek. Bu yönetim değişikliğinin konuyla doğrudan alakasını kurmak güç, ama şirketteki sıkıntıların önemli boyutlara ulaştığı ortada. Bakalım bu değişiklik, suların durulmasını, sorunların aşılmasını sağlayabilecek mi.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir