Önümüzdeki Hafta Yeni Bir PlayStation Gösterimi Düzenlenecek

PlayStation, özel gösterimlerine bir yenisini ekliyor; önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek programın teması “PS5’in Geleceği” olacak.

PlayStation Twitter hesabı ve PlayStation Blog kanalıyla yapılan duyuruda, 9 Eylül’de yeni bir “PlayStation Showcase” düzenleneceği, programın 40 dakika süreceği, PlayStation Studios ve 3. parti geliştiricilerin oyunları ile ilgili yeni bilgiler paylaşılacağı aktarılıyor. Yeni nesil PlayStation VR ile ilgili bir şey gösterilmeyeceği de not edilmiş durumda. Ama çok sayıda PS5 oyunu olduğu belirtilmekte.

PS5 için geliştirilen pek çok oyun var. Bunlardan hangileri programda yer alır, şu aşamada bir tahmin yürütmek güç. En çok merak edilen God of War devam oyunu olsa gerek. Duyuru metninde “bu tatil döneminde ve sonrasında çıkacak oyunlar” ifadesi kullanılmış; dolayısıyla Elden Ring, Ghostwire Tokyo veya Final Fantasy gibi oyunlar da bu grupta yer alabilir. Ama o kadar uzun bir program olmayacağı da göz önünde bulundurulunca bunların hepsinin bir arada gösterilme ihtimali düşüyor. Arada bol bol VR oyunu ve indie yapım da görebiliriz, sonuçta bir Sony geleneği, öyle değil mi 🙂

Programı, 9 Eylül’de TSİ 23:00’da PlayStation Youtube ve Twitch kanallarından takip edebilirsiniz. Bu sefer ne gibi duyurular, ne gibi bilgiler gelecek bakalım, takipteyiz.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir