NFT pazaryeri OpenSea’nin Ürün Müdürü’nden şaşırtan dolandırıclık

NFT’ler 2021 yılına damga vurdu ve NFT pazaryerlerinin işlem hacimleri milyonlarca dolara ulaştı. Geride bıraktığımız Ağustos ayında günlük işlem hacminin 500 milyon doları aştığını açıklayan OpenSea’den şoke eden bir açıklama geldi.

Bugün günün erken saatlerinde kripto para topluluğunda dolaşmaya başlayan iddiaya göre OpenSea’nin ürün müdürü Nate Chastain’in değer kazanacağını düşündüğü NFT’leri anasayfada listelenmeden önce satın alıyordu. Zuwu adlı Twitter kullanıcısı yaptığı paylaşımda OpenSea ürün müdürü Nate Chastain’in anasayfada listelenecek olan NFT eserlerini listelenmeden hemen önce satın alarak kısa sürede büyük kazançlar elde ettiğini iddia etti.

İddialar doğru çıktı

Kısa bir süre içerisinde iddiaların doğru olduğu kanıtlandı. OpenSea cephesinden bugün yayınlanan bir blog gönderisiyle Nate Chastain’e yönelik iddialar doğrulandı. OpenSea cephesinden yapılan açıklamada Nate Chastain’in bu hamlesinin hayal kırıklığı yarattığı ve OpenSea’nin değerlerini temsil etmediği belirtildi. OpenSea ayrıca olayla ilgili kapsamlı bir inceleme başlattıklarını da açıkladı.

Bundan yaklaşık 7 ay önce CryptoPunk #3501’i satın alan Nate Chastain’in Ethereum cüzdan adresi biliniyordu. Bu adresi takip eden kripto para kullanıcıları, OpenSea ürün müdürü Nate Chastain’in dolandırıcılığını çok kolay bir şekilde ortaya çıktı.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir