Motorola aynı anda 4 telefonu şarj edebilen kablosuz şarj teknolosini tanıttı

2021’in başlarında Motorola, iki akıllı telefonun 1 metreye kadar bir mesafede şarj edilmesini sağlayan yeni bir gerçek kablosuz şarj teknolojisini sergilemişti. Şirket şimdi bu teknolojinin ikinci neslini büyük ölçüde geliştirilmiş yeteneklerle tanıttı.

Ne zaman satışa çıkacağı belli değil

Akıllı telefonlar artık 1600 antenle donatılmış olan şarj istasyonundan 3 metreye kadar şarj edilebiliyor. Şarj işlemi 100 derecenin üzerinde bir açıyı kapsadığından cihaz, telefonlar geniş bir alana yayılsalar bile onlara güç iletebilmekte. Üretici ayrıca telefonunuzu bu kablosuz istasyonun yakınında kullanmanız durumunda bile akıllı telefonun şarj olacağını iddia ediyor.

Ayrıca yeni şarj cihazının aynı anda dört akıllı telefonla çalışabildiğini de belirtelim. Ne yazık ki Motorola, bu ürünün ticari versiyonunun ne zaman piyasaya sürüleceğine dair bir bilgi paylaşmadı. Geçtiğimiz yıllarda da Xiaomi ve Oppo‘nun buna benzer teknolojilerini görmüştük.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir