Mastercard, kripto para şirketi CipherTrace’i satın aldı

Dev finansal hizmetler şirketi Mastercard, kripto para birimleri ile ilgili yeni bir adım daha attı. Şirket, kripto para birimleri ile yapılan kara para aklama ve sahtecilik ile mücadeleyi amaçlayan blockchain ve kripto para istihbarat şirketi CipherTrace’i satın aldı.

Şirket, bu satın alma ile kripto paralar ile yapılan işlemleri daha güvenilir yapmayı planladığını belirtti. Bu durum, Mastercard’ın müşterilerine kripto para ile yapılan ödemeler ve yatırımlar konusunda şeffaflık sağlamasına yardımcı olacak.

Daha güvenilir bir kripto ekosistemi

Mastercard’ın siber güvenlik biriminin başındaki Ajay Bhalla da CipherTrace’in ekosistem güvenliği sağlayacağını ve büyüyen endüstride Mastercard’ın kötü niyetli kişi veya kurumlardan korunmasının sağlanmasında yardımcı olacağını belirtti.

Mastercard CipherTrace’in veri analizi sayesinde 7.000’den fazla kripto para birimleri ile bağlantılı dolandırıcılık faaliyetelerini izleyebilecek. CipherTrace CEO’su Dave Jeans de Mastercard’a katılmaktan heyecan duyduklarını ve kripto para ekonomisinin güvende tutulacağını belirtti.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir