Joe Biden, çalışanlara aşı zorunluluğu getirecek

Associated Press’e göre ABD başkanı Joe Biden,100’den fazla çalışanı olan iş yerlerinde Covid-19’la mücadele için yeni zorunluluklar getirmeyi planlıyor. Biden, bu tarz iş yerlerine aşı zorunluluğu veya her hafta test zorunluluğu geleceğini açıklayacak.

Bu kararın, ABD’de çalışan 80 milyon insanı etkilemesi bekleniyor. Bunun yanı sıra, federal çalışanlara da aşı zorunluluğunun geleceği, bu çalışanların test yaptırarak işe gelme seçeneğinin olmayacağı da belirtildi. Buna ek olarak Biden, uçaklarda maske takmayan yolcuların alacağı cezaların ikiye katlanmasını planlıyor.

Ayrıca, Los Angeles Eğitim Kurulu’nun da 12 yaşından büyük çocuklara aşı zorunluluğu getirmeyi planladığı gelen haberler arasında yer aldı.

Beyaz Saray basın sekreteri Jen Psaki de ülkede 80 milyon yetişkinin halen aşı olmadığını belirtti ve Biden’ın aşı oranlarını yükseltmek için bu tarz kararlara yöneldiğini belirtti.

Bu kararlar, artan delta varyantına karşı ABD’nin almayı planladığı önlemler arasında yer alıyor. Uzmanlara göre aşı oranlarındaki artış ülkenin ekonomisini iyileştirirken milyonlarca insanın hayatını kurtarabilir.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir