İyi Bir Web Sitesi İçin Başlıca Öneriler!

İnternette her geçen binlerce site dahil oluyor.Arama motorları  bu siteleri farklı algoritmalarla sıralamalara sokuyor ki bu sıralamalar da sürekli değişkenlik göstermekte.Daha çok kişiye hitap etmek istiyor ve ürününüzü ya da hizmetinizi daha iyi tanıtmak istiyorsanız arama motorlarında üst sıralarda olmanız gerekiyor.
Web sitemizi iyi bir website haline getirmenin başlıca noktaları var bunlara bir bakalım.
 Site içeriğine dikkat edin
Bir sitenin tasarımı ne kadar güzel olursa olsun içeriğinin kullanıcı açısından faydalı olması gerekir. Aradığı bilgiye ulaşabiliyor mu, içerik birbiriyle uyum gösteriyor mu ve menülere rahatça ulaşılabiliyor mu? Ziyaretçiler sektörünüzü  çabucak görebilmeli ve ürününüzün ya da hizmetinizin sektörünü öğrenebilmelidir.
 Renk Seçimi
Sitenin tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu renk seçimidir. Zira bu seçim hem dikkat çekici ve gösterişli olmalıdır hem de göz yormamalıdır. En önemlisi yazıların kolayca okunabilmesi önemlidir.
 Kodlamalara Dikkat Edin
Sitelerin görünmeyen yüzü dikkat çekilen bir diğer durumdur. Kodlama işleminde şayet bir eksiklik varsa ön sıralarda çıkmak oldukça zordur. Bu sebeple kontroller yapılmalı ve dünya standardı olarak kabul edilen W3.Org kullanılmalıdır.Ayrıca saldırganlar sitenizde bu kodlardan faydalanıp istenmeyen durumlara neden olabilir.
 Linklere İsim Verin
Google’ın hazırladığınız siteyi anlayabilmesi isimler verilmesi gerekir. Bu durum linkler içinde gereklidir. Link oluşturduğunuzda title bölümüne konuyu özetleyen bir isim vermek hem işinizi kolaylaştıracak hem de artı puan almanıza yardımcı olacaktır.
 Backlink Kazanmak
Google’da yer alan milyonlarca sitenin sizin adresini yayınlamasına backlink denir. Bu durumda dikkat edilmesi gereken en önemli konu değişim yaptığınız sitelerin kalitesidir. Sektörel olarak ortam olmanız, site içeriğinin düzgün hazırlanması, yazıların bilgilendirici olması gibi noktalar oldukça önemlidir.
 Mobil cihazlara uyun sağlamak
Bu maddeyi sona bıraktım.Akıllı telefonlar ve tabletler  yaygın olarak kullanılmaya başlandığından beri bu madde önem taşıyor.Artık ziyaretçiler bu cihazları da kullandıkları için mutlaka tasarımınız mobil uyumlu olmalı.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir