İphone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hayatımızın önemli yerinde bulunan iphone telefonlarımızın başına nasıl bir aksiliğin geleceğini hiç kimse hesaplayamaz. Alındığı gün telefonu içinden çıkartırız sonra kutusunu aklımızda tutayamacağımız bir yere kaldırıp unuturuz. Tabiî ki içindeki belgelerde beraberinde kaybolmuş olur.

Tüm bu aksiliklere rağmen iphone telefon garanti kapsamında mı hala telefonunuz öğrenmek için başka bir yol daha bulunmaktadır.

İphone Telefonda Garanti Sorgulaması İçin Ne Gerekli!

Tüm teknolojik cihazlarda en önemli olan garanti durumu olmaktadır. Aldığınız iphone telefonlarda garanti sorgulama yapabilmek için öncelikle cihazımızın imei numarasını bilmemiz gerekmektedir. Sonrasında cihazın garanti kapsamında olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

İphone Telefon İmei Numarası Nasıl Öğrenilir?

Kullandığımız telefonun garanti sorgulaması yapmadan önce imei numarasını öğrenmeliyiz. İmei numarasını bilmiyorsanız çoğu telefonlarda geçerli olan yöntemle öğrenebilirsiniz.

Telefonlarınızın arama bölümünde *#06# tuşlayarak ara dediğiniz de cihazınızın ekranına kullandığınız iphone telefonun imei numarası gelecektir.

Ayrıca telefonunuzun ayarlar bölümünde genel sekmesini seçip hakkında yazan yeri tıklayarak da cihazınızın imei numarasını öğrenebilirsiniz.

İphone Garanti Sorgulaması Nasıldır?

İphone telefonun imei numarasını öğrendikten sonra ya telefonunuzun üretildiği firmayı bilmeniz gereklidir. Türkiye de İphone telefonlar KVK ve Genpa tarafından dağıtılmaktadır.

Firmayı öğrendikten sonra firmaların resmi sitesine girerek, imei garanti sorgulama sekmesini tıklayarak, açılan pencerede kutucuğa imei numarası yazarak cihazımızın garanti kapsamını sorgulatabiliriz.

Apple firmasının resmi web sitesinden de bu sorgulamayı yaptırabilirsiniz.

iphone-garanti-sorgulama-nasil-yapilir (1)

Buraya giriş yaptıktan sonra  gelen pencere gerekli bilgileri girdikten sonra iPhone garanti durumu hakkında bilgiler Türkçe olarak sizleri karşılayacak.Burada onarım ver servis kapsamı olan yerde  “Tahmini Son Kullanma Tarihi”  iPhone’unuzun ne zamana kadar garantisinin olduğunu öğrenebilirsiniz.

iphone-garanti-sorgulama-nasil-yapilir

 

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir