iPad için Instagram, şirketin planları arasında yok

2010 yılından beri hayatımızda olan Instagram, 11 yıldır Android ve iOS kullanıcıları iiçin pozitif bir sosyal medya deneyimi sunuyor. iPad kullanıcıları ise yıllardır Instagram’dan iPad uygulaması talep ediyor. Facebook tarafından satın alındıktan sonra bile iPad uygulaması için çalışmalara başlamayn Instagram, kullanıcıları yeterli özelliklere sahip olmayan web uygulaması veya boyut anlamında sıkıntı yaratan iPhone versiyonuna yönlendiriyor. Bunca zamandan sonra Instagram, hala iPad için bir uygulama hazırlamıyor.

iPad için Instagram, şirketin planlarında yok

“iPad için Instagram nerede?” sorusuna cevap veren Instagram CEO’su Adam Mosseri, uygulamanın planlarında olmadığını duyurdu. “Uçakta olduğum için iPad ile biraz zaman geçirdim ve Instagram hala iPad için yok. Bunu yapmak iyi olurdu ancak yapmamız gereken çok şey var ancak yalnızca belirli sayıda insana sahibiz o yüzden bu zamana kadar yapmadık” diyen Mosseri, iPad için Instagram’ın hala planlarında olmadığını belirtmiş oldu.

iPad kullanıcıları için Instagram zorluğu burada bitmiyor. Geçtiğimiz aylarda tarayıcı üzerinden gönderi paylaşma özelliğini kullanıcılara sunmuştu ancak bu özellik iPad üzerinde kullanılamıyor. Ancak iPadOS 15 ile kullanıcılar, iPhone uygulamalarını dikey pozisyonda küçük bir pencerede açabilecek ve bazı uygulamaların kullanımı kolaylaşacak. Umarız Instagram, daha fazla bekletmeden iPad uygulamasını kullanıcılara sunar.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir