İnstagram’da Kapanan Hesaba İtiraz Etme

İnstagram’da Kapanan Hesaba İtiraz Etme

Dünya’da yaklaşık 500 milyon kişi tarafından kullanılan fotoğraf ve video platformu olan İnstagram birçok kişi tarafından sevilerek ve beğenilerek kullanılmaktadır. Günde yaklaşık 230 milyon fotoğraf video yüklenen platformda aniden hesaplarımız askıya alınıyor veya kapatılıyor.

İnstagram’da kapanan hesaba itiraz etme konusunda birçok kişinin bilgisi olmadığı için hesabı konusunda savunma yapamamaktadır. Bazen yanlışla kapatılan hesaplarımız doğru itirazlarımı sonucunda tekrar aktif hale getirilmektedir.

İnstagram Hesabı Neden Kapatılıyor?

İnstagram hesabı kimilerine göre şikayet edilmesinden ötürü kapatılmaktadır ama durum aslında hiçte öyle değil. Sürekli olarak birden çok insana takip isteği gönderiyor olmanız kapatılmasına neden olabilir. Sürekli olarak paylaşımlara aynı yorumu yapmanız da sizlerin kapatılması için büyük bir etken çünkü hep aynı yorumu aynı şekilde yaptığınız zaman sistem sizi robot saymakta ve hesabınızın kapatılmasını istemektedir. Paylaşımlarınızda çok fazla etiket kullanmak, direct yoluyla birden çok insanı rahatsız etmek, yasa dışı ve topluma kişi veya kişilere zarar verecek görseller paylaşmanız sizlerin kapatılmasında büyük bir etkendir.

Hesabı Açmak ve Başvuru Yapmak

Birçok kişi tarafından kullanılan uygulama aslında bazen istemediğimiz durumlar ile bizleri karşı karşıya bırakmaktadır. İnstagram hesap açma işlemi kolay olsa da kapatılan hesabı açtırmak için birazcık uğraşmanız gerekebilir. İnstagram ana sayfasına giderek buradan itiraz formu oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonra başvurunuz değerlendirmeye alınıyor. Toplum kurallarını itiraz etmeniz sonucunda kimi zaman hesap geri açılmamaktadır. Lakin diğer problemlerde sizlerden kimlik ve kullanıcı resimleri istenilir bunları karşıladıktan sonra hesabınıza kavuşabilirsiniz.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir