Instagram Ana Sayfa’ya kronolojik akış geliyor

Instagram, kullanıcıların Ana Sayfa akışında gönderilerin algoritmaya dayalı gösteriminden vazgeçerek iki farklı yöntem getirecek. Platform, kronolojik akış ve favorileri önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde kullanıcılara sunmayı planlıyor.

Instagram’da kronolojik sıralama ve favoriler özelliği

Instagram, Haziran ayında paylaşılan bir blog gönderisinde: “2016 yılına gelindiğinde insanlar, akıştaki tüm gönderilerinin %70’ini kaçırıyordu. Bu nedenle, gönderileri en çok neye önem verdiğinize göre sıralayan bir akış geliştirdik ve kullanıma sunduk.” ifadelerine yer verilmişti. Şirket, algoritmaya dayalı bu değişikliğin ardından algoritmalarının özellikle genç ve reşit olmayan kullanıcılar için içeriği nasıl sıraladığı ve önerdiği konusunda birçok incelemeye maruz kalmıştı.

Instagram başkanı Adam Mosseri, gençlerin çevrimiçi güvenliği konusunda gerçekleştirilen bir senato oturumunda şirketin Ana Sayfa’da kronolojik sıralamayla gönderilerin yer alması özelliği üzerinde aylardır çalışmalar yaptığı ve önümüzdeki yılın başlarında bu özelliği sunmaya başlayacaklarını söyledi.

Sosyal medya platformu Twitter’da kronolojik sıralamanın haricinde bir de kullanıcıların seçtikleri kullanıcılardan gelen gönderileri daha üst sıralarda görmelerini sağlayacak bir favoriler özelliğinin de uygulamaya dahil edileceğini duyurdu. Kullanıcılar, isteğe bağlı olarak bu seçeneklerden biri üzerinde karar verebilecek.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir