Hellgate London Android inceleme

Hellgate: London 2007 yılında çıkmış ,oyun dinamikleri ile epey eleştiriye maruz kalmıştı.Bir kaç gün önce googleplay’da hanbitsoft tarafından yapılan android versiyonunu telefonuma yükledim.Oyun hakkında izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle oyunun türkçe dil desteği olmaması çok kötü.Ana menü basit bir şekilde hazırlanmış.Çark simgesinde ayarlar,Armory menüsünde  silahlar,Skill menüsünde yetenekler,Rankingde sıralamalar (Dünya geneli ve yerel olarak),Mission’da günlük görevler ve başarılar,Start missionda ise anagörev ve mücadele bölümleri yer alıyor.

hellgatemenu

 

Oyun fps olarak fakat bir modern combat gibi değil.Karakter bölümlere girdiğinizde üzerinize gelen düşmanları yokettiğinizde kendi kendine hareket ediyor.Yani dur bir çevrede neler varmış diye bakmaya imkan olmuyor.Hikaye kısmında 7 arena  toplam 37 bölümden oluşuyor.Oyunu 3 zorluk seviyesine göre oynayabiliyorsunuz.Oyun içinde verilen 3 görevi yapmanız halinde o bölümden 3 yıldız alabiliyorsunuz ve bu yıldızlar silahları açmak için önem taşıyor.

Kontroller  oyunu oynarken epey kolaylık sağlıyor.Son bölümlerde çıkan bosslar bizi ilk önce zorluycak gibi gözüksede  basit taktikler ile rahatça geçilebiliyor.Ekran hassaslığını ayarlar kısmından arttırabilir ya da düşürebilirsiniz.

Oyunda her bölümde 2 aktif silah ile ilerliyoruz.Silahlar oyun boyutuna göre gayet iyi.Yükseltmeleri olmasıda güzel.Bölümleri geçtikçe açılan silahlar işinizi oldukça kolaylaştırıyor fakat yükseltmeleri ihmal etmemek gerek.

Skill bölümündeki yetenekler aktif,pasif ve zırh olarak üçe ayrılıyor.Hepsi 6şar yetenekten toplam 18 yeteneğimiz var.Bu yetenekleri açmak içinde silahlar gibi yıldızlara ihtiyaç duyuyoruz.

Garfikler konusunda üst düzey olmasa da yeterli seviyede diyebilirim.İzlediğiniz ara videolarda orjinal oyundan alınma bu arada onu da belirtmek isterim.Müzikler biraz yavan kalmış gibi.Bölüm müziklerine biraz painkiller tarzı haereketli rock müzikler iyi olurdu diyebilirim.

İsterseniz oyunu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

indir

 

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir