HBO Max, Avrupa ve Balkanlara açılıyor: Türkiye, 2022 planlarında yok

Netflix’in popülerliğinin de getirdiği etkiyle bildiğiniz gibi birçok video akış platformu hizmete açıldı. Bu hizmetlerden biri de WarnerMedia‘nın platformu HBO Max. Yalnızca Amerika’da erişime açık olan hizmet, önümüzdeki ay Avrupa yolculuğuna başlıyor.

26 Ekim’de 6 Avrupa Ülkesinde

Geçtiğimiz saatlerde yapılan açıklamaya göre HBO Max, 26 Ekim’de İsveç, Danimarka, Norveç, Finlandiya, İspanya ve Andorra için erişime açılacak. Bu sayede HBO Max Avrupa’ya ilk adımını atmış olacak. 2022’de ise Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Moldova, Karadağ, Kuzey Makedonya, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Slovakya ve Slovenya ülkelerinde erişime açılacak. Şu anda 2022 için onaylanan tüm ülkeler bunlar.

Ne yazık ki şu an için açıklanan planda Türkiye’ye dair bir haber yok. Büyük bir ihtimalle önümüzdeki yıl bu 14 ülkeden daha fazla ülkede erişime açılacaktır ancak Türkiye’nin bu ülkelerden biri olma ihtimali biraz düşük diyebiliriz. Disney+, Avrupa’da birçok ülkede erişime açılmasına rağmen hala ülkemizde erişime açılmış değil.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir