Grand Theft Auto Underground Modu Resmen İptal Edildi

UG Team, GTA Underground modunu resmi olarak sonlandırdıklarını açıkladı. GTA Underground San Andreas, Liberty City, Vice City, Manhunt ve Bully haritalarını tek bir dev haritada birleştiren ve oldukça popüler olan bir moddu.

Ekip modu Nexus başta olmak üzere yüklendiği sitelerden silerek şu mesajı paylaştı: “Mod camiasına yönelik git gide artan saldırgan davranışlar ve maddi ve manevi sağlığımız üzerindeki tehlikeler üzerine GTA: Underground’u geliştirmeyi resmi olarak sonlandırdığımızı üzülerek açıklıyor. Kısa süre içinde tüm resmi yüklemelerimizi silmiş olacağız”.

Hatırlarsanız Take-Two bir süre önce çeşitli mod yapımcılarına karşı savaş açmış, bazı oyunların en popüler modlarının kaldırtılmasını sağlamıştı. GTA Underground da Take-Two’nun hedefinde olan projelerden biriydi.

Take-Two geçtiğimiz günlerde de GTA 3 / Vice City oyunlarına ters mühendislik işlemi uygulayarak re3 projesini yaratan ekibe dava açmıştı. Yani birilerinin bayrağı UG Team’den devralması da pek mümkün değil gibi.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir