Google,Eiji Tsuburayayı Doodle yaptı.

Gooogle bugün ki doodle  Eiji Tsuburaya olarak belirledi.Önceki doodlelar da olduğu gibi bu da vakit geçirici ufak bir oyun gibi hazırlanmış.İlgimi fazlasıyla çektiği için değinmeden edemedim.

Yayınlanan 10 bölümlük Doodle ile her bölümde bir film çekiyorsunuz. İlk önce nasıl yapılacağı size gösteriliyor ve daha sonra siz gösterilen yöntemle bir film sahnesi çekiyorsunuz.

Eiji Tsuburaya kimdir?
Eiji Tsuburaya japon film yönetmenidir. Doğum tarihi 7 Temmuz 1901, fukuşima, Japonya olan Tsuburaya 25 Ocak 1970 yılında hayatını kaybetmiştir. Eiji Tsuburaya Bir çok bilim kurgu filmine yönetmenlik yapmıştır bunlardan hepimizin çok yakından bildiği film Godzilla‘nın ilk serisidir.

Öte yandan Japonların bir numaraları film yönetmeni olan Eiji Tsuburaya, Godzilla ile ilk eserini vermişti. Sonrasında ise Godzilla dünya çapında bir film haline geldi. Ayrıca Tsuburaya, He-Man gibi filmlerin de özel efekt yönetmenliğini üstlenmişti

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir