Google Tensor türünün tek örneği olacak

Google’ın bugüne kadar geliştirdiği en iddialı akıllı telefon olma özelliğine sahip Pixel 6 serisi için yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Büyük heyecan uyandıran Google Tensor işlemcisi dikkat çekici olabilir. 

Google Tensor farkı

Samsung ile ortaklaşa geliştirilen Google Tensor yonga seti iddialara göre 2 adet Cortex-X1 çekirdeğini bir arada barındıracak. Normalde Cortex-X1 enerji tüketimi nedeniyle Qualcomm ve Samsung yonga setlerinde tek olarak kullanılıyor ancak Google farklı bir tercih yapmış. 

Yanında iki adet performans odaklı çekirdek ve 4 adet verimlilik odaklı çekirdek kullanılıyor. Grafik tarafında ise Mali-G78 birimine yer veriliyor. 5nm sürecindeki yonga seti özellikle yapay zekâ motorunun tercüme, dikte, görsel bilişim gibi konularda zirveye çıkmasını sağlıyor. Ayrıca sektörün en gelişmiş güvenlik katmanlarını da bünyesinde barındırıyor. 

Yine Samsung modem üzerinden bağlantı kuracak olan Google Pixel 6 modelinde ikili kamera, Pixel 6 Pro modelinde de telefoto destekli üçlü kamera yer alacak. Uzun bir süre tek kamera üzerinden yazılım desteğiyle fotoğraf kalitesini belirleyen Google yavaş yavaş çoklu kamera paketlerine de geçmiş oluyor. Google Pixel 6 serisi için Ekim ayında bir lansman bekleniyor. 
 

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir