Google news nedir?

Google news, internet dünyasındaki en güncel haber servisi olarak tanımlanabilir. Bu nedenle hem kullanıcısı açısından hem de haber siteleri açısından ayrıca bir öneme sahiptir. Öyle ki haber kaynaklarının sayısının 70.000’i bulduğunu söylemek hiç de yanlış bir varsayım olmayacaktır. Bu doğrultuda, Google news haberleri hizmeti doğru bir şekilde kullanıldığında pek çok kaliteliiçeriği kullanıcılarına sunmaktadır.

Google news, haber siteleri için neden önemlidir?

Google news sistemi haber siteleri açısından ayrıca bir öneme sahiptir. Google News sistemine dahil olan haber sitelerinin kazanabilecekleri pek çok şey var;

  • Büyük oranda hit artışı
  • Tamamen organik ve güçlü ziyaretçi kitleleri
  • Ziyaretçi sayısına bağlı olarak, artacak olan reklam gelirleri
  • Daha büyük reklam sağlayıcılarından reklam alınması

Yukarıdaki maddelere ek olarak, artık internet ortamındaki haber sitesi çeşitliliğinin çok fazla olduğunu ve dolayısıyla pek çok rakibin olduğunu biliyoruz. Bu durumda yeni ve kaliteli bir haber sitesinin ön plana çıkabilmesi açısından, Google News oldukça fazla önem taşımaktadır.

googlenewskayit

Nasıl kayıt olunur?

Google news sistemine sitenizi kayıt ettirmek için belirli kalite kriterlerini sağlamış olmanız gerekmektedir. Google bu konuda oldukça titiz davranmakta ve sitenizin özgün bir kalitede olmasını zorunlu tutmaktadır.

Kalite kriterlerini kısaca şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Haberlerin güncelliğine göre bir hiyerarşik bir düzen oluşturulmalıdır. Bunun için sitenin arşiv düzenini kontrol etmelisiniz.
  • Kullanıcıların, ilk ve en güncel haberleri önce görmeleri sağlanmalıdır. Bu nedenle sitenin tasarımı ve yerleşim düzeni oldukça önemlidir.
  • Özellikle sırf ilgi çekici ve tıklanacak başlıklar ile kullanıcı çekmeye çalışmayın. Başlık ile içeriğin uyumunu göz önünde bulundurun.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir