Google Chrome Kendini Güncelledi

Arama motoru, anlık mesajlaşma, Google play store, Map ve Gmail gibi birçok etkin ve dünya genelinde kabul görmüş uygulaması olan Google tarayıcısı Chrome geçtiğimiz günlerde kendini güncelleyerek yenilendi. Chrome 46 olarak yayınlanan bu sürüm Windosws, Linux ve OS X içinde aynı şekilde indirmeye uygun halde sunulmuş durumda.

chorme yeni

Chorme 46 Kullanıcılara Ne Yenilikler Sunacak?

Bu son sürümün kullanıcılara sunacağı farklı alternatifler bulunuyor. Chrome 46 ile bir sayfa da video çalmaya çalışıldığında sadece bu sekme öne geldiği zaman aktif olarak çalışmaya başlıyor. Bu şekilde yersiz ve gezinirken arama yaptığınız sitelerde ki video sesinden de kurtulmuş oluyorsunuz. Eski uygulamada kendi başlarına çalışan bu videolar ciddi gürültü kirliliği yaratmakta idi.

Yeni sürümde yapılan bazı yazılım düzeltmeleri ön yüklemede yaşanılan anlık sıkıntıları gidererek, yeni bir sayfa açtığınızda hızlı bir erişim sağlamanıza yardımcı olacak. Eski sürümde bazen takılmalar oluyordu, kullanıcılar artık bu sorun ile karşılaşmayacaklar.

Ayrıca bu son sürümde resimler, videolar ve animasyonlar biraz daha hızlı şekilde açılacak. Chrome web sağlayıcı http istekleri ile kullanıcılara en uygun boyutta bulunan görselleri gönderebilmekteler. Bu şekilde Chrome 46 size daha fazla deneyim vaat etmiş oluyor.

Chrome 46 da bulunan bir başka yenilik ise geliştirici araçlarında yer almakta. Daha düzenli bir hale getirilen bu geliştiriciler özel menüsü ise kullanımı kolaylaştırırken, ipucu özelliği ile daha detaylı kullanımlar yapılmasına da yardımcı olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir