FTX US, NFT Basmaya Olanak Tanıyan Bir Platform Başlattı

Önde gelen kripto türev platformu FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, FTX US’nin NFT basmaya olanak tanıyacak bir NFT platformu başlattığını tweet’ledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haberi “Kendi NFT’lerinizi yapın” sözleriyle duyuran Bankman-Fried paylaşımına bu platformun bağlantısını ve örnek olarak bastığı bir NFT’yi de ekledi.

Bankman-Fried, NFT’lerin Solana ve Ethereum üzerinde çapraz zincir oluşturulacağını söyledi. FTX US üzerine kurulmayan NFT’ler de dahil olmak üzere, para yatırma ve para çekme işlemlerinin de birkaç hafta içinde açılacağını tweet’ledi.

Bu hamle, platformun son aylarda günlük işlem hacimlerinin arttığını gören OpenSea ve Rarible gibi NFT odaklı platformların yanı sıra dünyanın en büyük kripto varlık işlem platformu Binance ile de rekabetini derinleştiriyor.

FTX’in ABD ve küresel siteleri daha önce NFT pazar yerlerini içeriyordu, ancak kullanıcıların kendi token’larını basmasına izin vermiyordu. NFT’leri listelemek için içerik üreticilerinin platform ile temasa geçmeleri gerekiyor.

SBF’nin örnek NFT’sine verilen son teklif, yayın saati itibariyle 1.100 ABD doları oldu. Eser, beyaz zemin üzerine yazılmış “test” kelimesini içeriyor.

Temmuz ayında FTX, 900 milyon dolarlık bir finansman turunun ardından 18 milyar dolar değerlemeye ulaşmıştı.

kaynak:coinkolik

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir