Final Fantasy 7 Remake PC De Yakında Geliyor Gibi

Geçtiğimiz aylarda EpicData Tracker üzerinden fark edilen bazı girdiler Alan Wake Remastered ve Final Fantasy 7 Remake’in EGS’ye özel olarak çıkacağına işaret etmişti. Alan Wake Remastered artık kesinleşti diyebiliriz, bugün sızan bilgilere göre oyun 5 Ekim’de çıkacak.

Bu bilginin teyit edilmesi, Final Fantasy 7 Remake için de bir teyit niteliği taşıyor aslında. Square Enix’in bir süre önce Kingdom Hearts serisini tarihinde ilk kez Epic Games Store üzerinden PC oyuncularıyla buluşturduğunu düşünürsek, Epic ile aralarında bir anlaşma olduğunu ve bu anlaşmaya Final Fantasy 7 Remake’in de dahil olduğunu söyleyebiliriz.

Aslında Final Fantasy 7 Remake’in 12 aylık PlayStation exclusive anlaşması bu yılın nisan ayında sona ermişti. Ama haziran ayında yayınlanan PS5 Intergrade ile birlikte anlaşma uzamış oldu. Eğer buradan da altı aylık bir anlaşma yaptılarsa bu yıl sonu veya 2022 başında artık PC oyuncularının da Final Fantasy 7 Remake’e kavuşabileceğini söylemek mümkün.

Square Enix ile Sony arasındaki bu özel anlaşmalar bir sonraki Final Fantasy oyunu için de geçerli olacak ve Final Fantasy 16 ilk olarak PS5 exclusive olarak çıkacak.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir