Facebook Jobs Nedir?

Fcebook üzerinde bildiğiniz üzere bir çok  iş arama platformu bireysel kullanıcılar tarafından oluşturmuş durumda.Fakat bu ilanlar kullanıcıların çevresinde gördüğü iş ilanlarından derleme olarak oluşturulan ilanlar.

Facebookun  üzerinde çalıştığı iş platformu FACEBOOK JOBS  geçtiğimiz günlerde kuruldu.Facebook  bu yeni özelliği ‘Jobs’ ile firmaların kendi sayfalarından iş ilanları paylaşmalarına izin verecek.İlave olarak Uygulama sayesinde facebook   işverenleri ve iş arayanları  messenger aracılığıyla görüştürecek.

Facebook Jobs sayesinde; iş arayanlar uygulama içerisindeki özellik ile işverenlerin, iş ilanlarına başvurabilecek.Aktarılan bilgilere göre; Facebook sayfası olan firma, istediği kadar ücretsiz iş ilanı verebilecek. ABD veya Kanada’da yaşanlar için şu an aktif hale gelen uygulama için Türkiye’de ne zaman kullanılabileceği henüz belirtilmemiş.

Linkedin için tehdit oluşturacağı  söylenen uygulama bakalım ne kadar etkili olacak. Anladığım kadarıyla linkedin gibi üst düzey yöneticilerin bulunduğu iş arama platformunun aksine  Facebook,mavi yakalı hedef kitleye de ulaşmak istediği gözüküyor.

 

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir