En İyi Çeviri Siteleri

Türkiye’de arama motorlarında belki de en çok arananlar arasında çeviri ve çeviri siteleri kelimeleri aranıyordur. Ayrıca yabancı dil hayatımızda çok önemlidir, kısacası hayatımızın her alanında karşımıza çıkar. Eğitim hayatımıza başlamamızla beraber karşımıza yabancı dil dersi olarak gelir ve eğitim hayatımızın sonuna kadar da kolay kolay çıkmaz.

Özellikle okuldan verilen ev ödevlerinde internetten yani çeviri sitelerinden yararlanılır. Sizler için farklı çeviri sitelerini araştırarak etkin ve özel yararlanabileceğiniz yerleri sizler için derledik.

Google Translate

sözlük

Büyük bir ihtimalle çeviri işlemini yapanların %95’i biliyordur. En iyi çeviri siteleri arsında yer almaktadır.

İlk olarak 28 Nisan 2006 tarihinde Arapça ve İngilizce olarak kullanıma açılmıştır.2009’dan beride Türkçe desteğini sunmakta.

Google Translate iyi bir çeviri sitesidir fakat çevirmek istediğiniz cümleyi İngilizce dil bilgisine göre çevirmekte mesela İngilizce ben İstanbul’a gitmek istiyorum cümlesini ”Ben Gitmek İstanbul” şeklinde çevirmekte ve devril cümleler ortaya çıkmaktadır.

Translate.com

Çeviri siteleri arasında yer alan bir diğer servis olan translate.com yaklaşık 90 dil çevirme özelliğine sahiptir. Diğer çeviri sitelerden farklı olarak insan çeviri özelliğine de sahip olmaktadır. Eğer çeviri işiniz olursa kullanabileceğiniz servisler arasındadır gelmektedir.

Bing Translator

Microsoft’un arama motoru olan Bing’in çeviri sistemi olan Bing Translator Google Yandex ve Translate.com kadar dil seçeneğine sahip değildir. Yaklaşık olarak Türkçe ile birlikte 45 dil çevirme özelliğine sahiptir. İsteyenlerin kullanacağı başka bir çeviri platformudur.

Yandex Translate

Yandex Translate de en iyi çeviri siteleri arasında yer alan bir diğer çeviri sitesidir. Çok kısa bir süre önce çıkmasına rağmen Rus arama motoru oldukça fazla ilgi görmüştür. Yaklaşık 45 dil çevirme özelliğine sahiptir yani Bing ile yakın seviyelerde ilerlemektedirler.

Kısacası Google Translate ve Translate.com diğer çeviri sitelerine göre biraz daha iyi gibi gözüküyor. Kullanıcılara göre ise en iyi çeviri sitesi de Google Translate’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir